Моніторинги

Інформаційне наповнення веб-сайтів органів виконавчої влади та місцевого самоврядування в Дніпропетровській області. Жовтень 2016 року

Друк

Дослідження було проведено з 01 серпня по 31 жовтня 2016 р. і мало на меті визначити рівень інформаційної відкритості офіційних Інтернет-сайтів місцевих органів виконавчої влади та самоврядування.

Завантажити

 

Моніторинг діяльності місцевих органів влади в сфері дотримання політичних, професійних, особистих прав та свобод громадян у Дніпропетровській області (липень–вересень 2016 р.)

Друк

imageЗа результатами спостереження дотримання політичних, професійних, особистих прав та свобод громадян у Дніпропетровській області аналітики ДЦСД констатують, що:

 • Протягом звітного періоду у Дніпропетровській області зафіксовано 62 факти порушень трудових прав близька 13,5 тис. працівників на підприємствах державної, комунальної та приватної форми власності. Також виявлено факти невиплати майже 67 тисяч гривень заробітної плати 150 засудженим. Крім того, 15 співробітників телерадіокомпанії написали заяви на звільнення через заборгованість по зарплаті.
 • На Дніпропетровщині зафіксовано 4 факти рейдерських захоплень підприємств та фермерських господарств.
 • Під час проведення проміжних виборів до Верховної Ради в ОВО No27 зареєстровано 100 заяв, пов’язаних з порушеннями виборчого процесу.
 • У Дніпрі мітингували ошукані вкладники банку «Михайлівський» через те, що вони не отримали свої гроші після закриття банку.
 • У звітному періоді зафіксовано факт побиття громадського активісту, який входив до складу атестаційної комісії топ-поліцейських області.
 • Органами прокуратури виявлено 2 факти порушення права на житло дитини-сироти та дітей, які позбавлені батьківського піклування.
 • Стоматологічна лікарня не забезпечила безперешкодного доступу жінці в інвалідному візку, а працівники комунального медзакладу відмовилися їй допомогти.
 • У звітному періоді зафіксовано 2 факти погроз та психологічного тиску на журналістів під час виконання ними свої професійних обов’язків, 3 факти пошкодження їхнього майна та 1 напад на приміщення редакції.
 • Зафіксовано 4 факти порушення права журналістів на доступ до інформації (ненадання відповідей на інформаційні запити).
 • Продовжується перешкоджання з боку влади процесу роздержавлення обласної газети «Зоря».

Завантажити

 

Моніторинг діяльності місцевих органів влади в сфері дотримання політичних, професійних, особистих прав та свобод громадян у Дніпропетровській області (січень-березень 2016 р)

Друк

За результатами спостереження дотримання політичних, професійних, особистих прав та свобод громадян у Дніпропетровській області аналітики ДЦСД констатують, що:

 • Протягом звітнього періоду у Дніпропетровській області зафіксовано факти порушень трудових прав працівників на підприємствах державної форми власності. Працівники вийшли на мітинги та пікети з метою привернення уваги керівництва підприємств та місцевої влади до своїх проблем (затримки виплати зарплатні, невмотивоване зменшення зарплатні і т. ін.).
 • Органами прокуратури виявиллено 24 фактів порушення прав дітей-сиріт та числені факти порушення прав громадян при застосуванні заходів впливу за адміністративні правопорушення.
 • У звітньому періоді зафіксовано 7 фактів перешкоджання професійній діяльності журналістів з боку правоохоронних органів, чиновників та бізнесменів та 2 факти побиття та погроз журналістам під час виконання ними професійних обов’язків.
 • Під час виборчої кампанії на позачергових виборах міського голови м. Кривий Ріг громадськими спостерігачами та правоохоронними органами зафіксовано близька 100 випадків порушення виборчого законодавства.

Завантажити

 

Моніторинг діяльності місцевих органів влади в сфері дотримання політичних, професійних, особистих прав та свобод громадян у Дніпропетровській області (квітень – червень 2016 р.)

Друк

За результатами спостереження дотримання політичних, професійних, особистих прав та свобод громадян у Дніпропетровській області аналітики ДЦСД констатують, що:

 • Протягом звітнього періоду у Дніпропетровській області зафіксовано 57 фактів порушень трудових прав близька 15 тис. працівників на підприємствах державної, комунальної та приватної форми власності. Працівники державних та комунальних підприємств неодноразово вийшли на мітинги та акції протесту з метою привернення уваги керівництва підприємств та місцевої влади до своїх проблем (затримки виплати зарплатні, невмотивоване зменшення зарплатні і т. ін.).
 • Органами прокуратури виявлено 76 фактів порушення прав дітей шахтарів на отримання стипендій, 3 факти порушення права на житло дитини-сироти та дітей, які позбавлені батьківського піклування.
 • Перевірки, проведені органами прокуратури Дніпропетровської області, засвідчили наявність численних порушень законодавства та нехтування правами громадян на свободу та особисту недоторканість в діяльності територіальних підрозділів поліції Головного Управління Національної поліції в області, а також відсутність дієвого відомчого контролю за їх роботою з боку Головного управління НП в області. Зокрема, до теперішнього часу не викоренено факти безпідставного доставлення і затримання громадян, їх утримання у відділах поліції понад встановлені законом строки, подекуди відсутнє належне оформлення та фіксація фактів доставлення і затримання, мають місце порушення при проведенні особистого огляду затриманого та інформування про його місцеперебування зацікавленим особам.
 • На Дніпропетровщині зафіксовано 2 факти перешкоджання процесу роздержавлення комунальних друкованих періодичних ЗМІ (газета «Вперед» (Солонянський район), обласна газета «Зоря»). У звітньому періоді зафіксовано 3 факти перешкоджання професійній діяльності журналістів з боку чиновників та працівників судів.
 • Інститут масової інформації та Незалежна медіа-профспілка України назвали імена фігурантів щорічного антирейтингу «Вороги преси». До нього потрапив і Олександр Санжара, заступник міського голови Дніпропетровська, за те, що він, як керівник апарату міської ради, створив умови, що перешкоджають доступу до інформації. Реагування на запити ЗМІ стало ще більш забюрократизованим, а в запитах на публічну інформацію стали бачити звернення громадян і затягувати надання інформації.
 • Протягом звітнього періоду зафіксовано 4 факти порушення права журналістів на доступ до інформації (ненадання відповідей на інформаційні запити).

Завантажити

 

Моніторинг діяльності місцевих органів влади в сфері дотримання політичних, професійних, особистих прав та свобод громадян у Дніпропетровській області (квітень – червень 2015 р.)

Друк

За результатами спостереження дотримання політичних, професійних, особистих прав та свобод громадян у Дніпропетровській області аналітики ДЦСД констатують, що:

 • Протягом 2 кварталу 2015 р. у Дніпропетровській області зафіксовано численні факти порушень прав працівників низки підприємств Дніпропетровської області, серед яких: звільнення особи, яка виконує військовий обов’язок в зоні АТО, всупереч діючій законодавчій забороні на вчинення таких дій; затримки виплати зарплатні працівникам; незаконні заходи дисциплінарного стягнення тощо.
 • Прокуратура виявила 30 фактів порушення прав неповнолітніх, зокрема: житлових прав дітей-сиріт, прав неповнолітніх з багатодітних родин на пільгове харчування у навчальних закладах; недовиплати стипендій неповнолітнім студентам вищів.
 • У звітньому періоді зафіксовано 2 факти перешкоджання професійній діяльності журналістів з боку правоохоронних органів, чиновників та бізнесменів та факт здійснення кібер-атаки Інтернет-сайту регіонального ЗМІ.
 • В квітні 2015 р. в м. Дніпропетровську було жорстоко побито жінку-волонтера за її громадську діяльність, а в травні 2015 р. в м. Дніпродзержинську було вбито 18-річного хлопця за вигукування гасла «Слава Україні!».
 • Органами прокуратури Дніпропетровської області за результатами проведеної перевірки додержання вимог законодавства у діяльності органів внутрішніх справ під час застосування до громадян заходів адміністративного примусу встановлено низку фактів порушень зазначеного законодавста. Так, існують факти фальсифікації матеріалів адміністративних справ, що призводить до незаконного і безпідставного притягнення громадян до адміністративної відповідальності. Крім того, нехтуючи гарантованими Конституцією України правами громадян на свободу та особисту недоторканість, допускається безпідставне доставлення і затримання громадян, утримання їх у приміщеннях органів внутрішніх справ понад установлені законом строки, незаконне дактилоскопіювання, грубі порушення вимог Кодексу України про адміністративні правопорушення під час проведення особистого огляду порушників із залученням понятих іншої статі, неповідомлення родичам затриманого про його місцеперебування, порушення права на захист.

Завантажити

 

Моніторинг діяльності місцевих органів влади в сфері дотримання політичних, професійних, особистих прав та свобод громадян у Дніпропетровській області (січень – березень 2015 р.)

Друк

За результатами спостереження дотримання політичних, професійних,особистих прав та свобод громадян у Дніпропетровській області аналітики ДЦСД констатують, що:

Протягом І кварталу 2015 р. у Дніпропетровській області за даними Федерації роботодавців України, підприємства Дніпропетровської області заборгували своїм працівникам близько 100 млн грн. Без грошей залишилися 13 тисяч працівників регіону. Працівники ПМЗ ім. Макарова з приводу невиплати заборгованості із заробітної плати виходили на акції протесту п’ять разів. Також страйкували з аналогічної причини працівники підприємства «Дніпропепрес» та Дніпропетровського експериментального виноробного заводу.

У звітньому періоді зафіксовано чотири випадки нападів та побиття громадських активістів; шість випадків перешкоджання професійній діяльності журналістів з боку правоохоронних органів.

Завантажити

 

Моніторинг діяльності місцевих органів влади в сфері дотримання політичних, професійних, особистих прав та свобод громадян у Дніпропетровській області (липень – грудень 2014 р.)

Друк

За результатами спостереження дотримання політичних, професійних, особистих прав та свобод громадян у Дніпропетровській області аналітики ДЦСД констатують, що:

 • Протягом ІІ півріччя 2014 р. у Дніпропетровській області зафіксовано 12 фактів порушень працівників таких підприємств Дніпропетровської області як: ПМЗ ім.. Макарова, «Метінвест», «Дніпрометробуд», ТОВ ВКФ «ІГРЕК», ДНВП «Цирконій» ТОВ «МІК», ПАТ ІПП «Енергія», ПАТ «Констар», та інших підприємств приватної форми власності. Працівники вказаних підприємств вийшли на мітинги та пікети з метою привернення уваги керівництва підприємств та місцевох влади до своїх проблем (затримки виплати зарплатні, невмотивоване зменшення зарплатні, незаконні звільнення, тиск на профспілки і т. ін.).
 • Прокуратура виявила 7 фактів порушення житлових прав дітей-сиріт.
 • У звітньому періоді зафіксовано 12 фактів перешкоджання професійній діяльності журналістів з боку правоохоронних органів, чиновників та бізнесменів та 3 факти побиття та погроз журналістам під час виконання ними професійних обов’язків.
 • Під час виборчої кампанії на території Дніпропетровщини зареєстровано понад 100 заяв і повідомлень про порушення виборчого законодавства.
 • У жовтні 2014 р. в Жовтоводській колонії №26 зазнала побиття та жорстокого поводження з боку працівників пенітенціарної системи особа, яка відбуває покарання. Варто зазначити, що це вже другий факт побиття в цій колонії протягом 2014 р.

Завантажити

 

Моніторинг діяльності місцевих органів влади в сфері дотримання політичних, професійних, особистих прав та свобод громадян у Дніпропетровській області (квітень – червень 2014 р.)

Друк

За результатами спостереження дотримання політичних, професійних, особистих прав та свобод громадян у Дніпропетровській області аналітики ДЦСД констатують, що:

 • Протягом квітня – червня 2014 р. у Дніпропетровській області зафіксовано 12 фактів порушень працівників таких підприємств Дніпропетровської області як: ПАТ «Криворізький залізорудний комбінат», «Євраз Суха балка», «Дніпрометробуд», «Дніпропрес», ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», КП ДМР «Зеленобуд», ДП «Смоли», ДНВП «Цирконій» та КП «Трамвай». Працівники вказаних підприємств вийшли на мітинги та пікети з метою привернення уваги керівництва підприємств та місцевох влади до своїх проблем (затримки виплати зарплатні, невмотивоване зменшення зарплатні, незаконні звільнення і т. ін.).
 • Прокуратура виявила 17 фактів порушення житлових прав дітей-сиріт ,які мешкають у мм. Дніпропетровськ, Першотравенськ, Дніпропетровському, Нікопольському, Синельниківському та Царичанському районах.
 • У звітньому періоді зафіксовано 5 фактів перешкоджання професійній діяльності журналістів з боку правоохоронних органів, чиновників та бізнесменів.
 • Під час виборчої кампанії зафіксовано числені факти нападів на агітаційні намети; перешкоджання ведення агітації через зовнішню політичну рекламу на білбордах; 3 факти застосування адміністративного ресурсу.
 • У квітні 2014 р.Європейський суд з прав людини визнав незаконним насильницьке поміщення до психіатричної лікарні дніпропетровського підприємця Анатолія Руденка, який не потребував примусового лікування.
 • У червні 2014 р. в Жовтоводській колонії №26 зазнала побиття та жорстокого поводження з боку працівників пенітенціарної системи особа, яка відбуває покарання.

Завантажити

 

Моніторинг діяльності місцевих органів влади в сфері дотримання політичних, професійних, особистих прав та свобод громадян у Дніпропетровській області (січень – березень 2014 р.)

Друк

Моніторинг прав та свободЗа результатами спостереження дотримання політичних, професійних, особистих прав та свобод громадян у Дніпропетровській області аналітики ДЦСД констатують, що:

 • В січні 2014 р. на Дніпропетровщині зафіксовано більше 50 випадків побиття, залякування учасників дніпропетровського Євромайдану за їх громадську позицію. За участь у мирних акціях протесту було заарештовано 37 осіб.
 • Протягом звітного періоду зафіксовано 11 фактів перешкоджання законній професійній журналістській діяльності у вигляді залякування, побиття, пошкодження професійної апаратури; один випадок застосування цензури та обмеження доступу громадян до інформації з боку представників місцевої влади.
 • В січні - лютому 2014 р. зафіксовано 6 випадків підпалу та розгрому офісних приміщень регіональних осередків політичних партій «УДАР», «Батьківщина», «Свобода» та Партії Регіонів. Примітно, що переважна більшість підпалів відбулися в ніч з 18 на 19 лютого 2014 р.
 • На підприємствах Дніпропетровщини (м. Дніпропетровськ, м. Кривий Ріг, м. Дніпродзержинськ, Покровський район) зафіксовано 10 фактів порушення трудових прав, внаслідок яких постраждали понад 2,7 тис. працівників. Порушення законодавства про працю відбувалися у вигляді несплати заробітної плати, уникнення сплати єдиного соціального внеску за найманих працівників, використання найманої праці без офіційного оформлення працівників тощо.
 • Численні факти порушення прав дітей, в тому числі майнових.

Завантажити

 

Моніторинг діяльності місцевих органів влади в сфері дотримання політичних, професійних, особистих прав та свобод громадян у Дніпропетровській області (жовтень – грудень 2013 р.)

Друк

За результатами спостереження дотримання політичних, професійних, особистих прав та свобод громадян у Дніпропетровській області аналітики ДЦСД констатують, що протягом звітного періоду було зафіксовано:

 • Сім фактів порушення трудових прав на підприємствах мм. Дніпропетровськ, Кривий Ріг, Нікополь, П’ятихатки. Метробудівці, водії трамваїв та тролейбусів, вчителі, лікарі швидкої допомоги провели акції протесту, оскільки декілька місяців не отримували зарплату. Працівники Дніпропетровского трубного заводу протестували проти хвилі скорочень на підприємстві.
 • Шість фактів порушення прав громадян на проведення мирних зборів, один з яких супроводжувався жорстоким побиттям мирних демонстрантів.
 • Численні факти порушення прав дітей, в тому числі майнових.
 • В мм. Дніпропетровськ та Новомосковськ зафіксовано факти застосування тортур під час затримання та утримання в установах органів внутрішніх справ.
 • Два факти порушення професійних прав журналістів. Обидва були пов’язані із застосуванням фізичної сили, побиттям працівників ЗМІ під час виконання ними своїх професійних обов’язків.

Детальніше

 


Сторінка 1 з 4

Проекти ДЦСД

Барометр імплементації реформ у Дніпропетровській області
Детальніше...
 
Сприяння підзвітності та прозорості влади через поінформованість громадськості Дніпропетровського регіону
Детальніше...
 
Віртуальна лабораторія інститутів громадянського суспільства Дніпропетровського регіону з розробки ефективної політики
Детальніше...
 
Розвиток аналітичного та комунікаційного потенціалу інститутів громадянського суспільства Дніпропетровського регіону у мережі Інтернет
Детальніше...
 
Розвиток аналітичного та комунікаційного потенціалу інститутів громадянського суспільства Дніпропетровського регіону
Детальніше...
 
Сприяння формуванню ефективної комунікації інститутів громадянського суспільства, органів влади та ЗМІ Дніпропетровського регіону
Детальніше...
 
Сприяння підвищенню рівня інформованості громадськості Дніпропетровського регіону про діяльність місцевих осередків політичних партій
Детальніше...
 
Сприяння організації вільного доступу журналістів Дніпропетровщини до джерел офіційної інформації
Детальніше...
 
Сприяння організації громадського контролю над діями місцевих органів влади в сфері ЗМІ
Детальніше...
 
Розробка механізмів міської політики в сфері обслуговування житлового фонду
Детальніше...