Моніторинг діяльності місцевих органів влади в сфері дотримання політичних, професійних, особистих прав та свобод громадян у Дніпропетровській області (квітень – червень 2015 р.)

Друк

За результатами спостереження дотримання політичних, професійних, особистих прав та свобод громадян у Дніпропетровській області аналітики ДЦСД констатують, що:

  • Протягом 2 кварталу 2015 р. у Дніпропетровській області зафіксовано численні факти порушень прав працівників низки підприємств Дніпропетровської області, серед яких: звільнення особи, яка виконує військовий обов’язок в зоні АТО, всупереч діючій законодавчій забороні на вчинення таких дій; затримки виплати зарплатні працівникам; незаконні заходи дисциплінарного стягнення тощо.
  • Прокуратура виявила 30 фактів порушення прав неповнолітніх, зокрема: житлових прав дітей-сиріт, прав неповнолітніх з багатодітних родин на пільгове харчування у навчальних закладах; недовиплати стипендій неповнолітнім студентам вищів.
  • У звітньому періоді зафіксовано 2 факти перешкоджання професійній діяльності журналістів з боку правоохоронних органів, чиновників та бізнесменів та факт здійснення кібер-атаки Інтернет-сайту регіонального ЗМІ.
  • В квітні 2015 р. в м. Дніпропетровську було жорстоко побито жінку-волонтера за її громадську діяльність, а в травні 2015 р. в м. Дніпродзержинську було вбито 18-річного хлопця за вигукування гасла «Слава Україні!».
  • Органами прокуратури Дніпропетровської області за результатами проведеної перевірки додержання вимог законодавства у діяльності органів внутрішніх справ під час застосування до громадян заходів адміністративного примусу встановлено низку фактів порушень зазначеного законодавста. Так, існують факти фальсифікації матеріалів адміністративних справ, що призводить до незаконного і безпідставного притягнення громадян до адміністративної відповідальності. Крім того, нехтуючи гарантованими Конституцією України правами громадян на свободу та особисту недоторканість, допускається безпідставне доставлення і затримання громадян, утримання їх у приміщеннях органів внутрішніх справ понад установлені законом строки, незаконне дактилоскопіювання, грубі порушення вимог Кодексу України про адміністративні правопорушення під час проведення особистого огляду порушників із залученням понятих іншої статі, неповідомлення родичам затриманого про його місцеперебування, порушення права на захист.

Завантажити

 

Проекти ДЦСД

Барометр імплементації реформ у Дніпропетровській області
Детальніше...
 
Сприяння підзвітності та прозорості влади через поінформованість громадськості Дніпропетровського регіону
Детальніше...
 
Віртуальна лабораторія інститутів громадянського суспільства Дніпропетровського регіону з розробки ефективної політики
Детальніше...
 
Розвиток аналітичного та комунікаційного потенціалу інститутів громадянського суспільства Дніпропетровського регіону у мережі Інтернет
Детальніше...
 
Розвиток аналітичного та комунікаційного потенціалу інститутів громадянського суспільства Дніпропетровського регіону
Детальніше...
 
Сприяння формуванню ефективної комунікації інститутів громадянського суспільства, органів влади та ЗМІ Дніпропетровського регіону
Детальніше...
 
Сприяння підвищенню рівня інформованості громадськості Дніпропетровського регіону про діяльність місцевих осередків політичних партій
Детальніше...
 
Сприяння організації вільного доступу журналістів Дніпропетровщини до джерел офіційної інформації
Детальніше...
 
Сприяння організації громадського контролю над діями місцевих органів влади в сфері ЗМІ
Детальніше...
 
Розробка механізмів міської політики в сфері обслуговування житлового фонду
Детальніше...