Моніторинг діяльності місцевих органів влади в сфері дотримання політичних, професійних, особистих прав та свобод громадян у Дніпропетровській області (квітень – червень 2016 р.)

Друк

За результатами спостереження дотримання політичних, професійних, особистих прав та свобод громадян у Дніпропетровській області аналітики ДЦСД констатують, що:

  • Протягом звітнього періоду у Дніпропетровській області зафіксовано 57 фактів порушень трудових прав близька 15 тис. працівників на підприємствах державної, комунальної та приватної форми власності. Працівники державних та комунальних підприємств неодноразово вийшли на мітинги та акції протесту з метою привернення уваги керівництва підприємств та місцевої влади до своїх проблем (затримки виплати зарплатні, невмотивоване зменшення зарплатні і т. ін.).
  • Органами прокуратури виявлено 76 фактів порушення прав дітей шахтарів на отримання стипендій, 3 факти порушення права на житло дитини-сироти та дітей, які позбавлені батьківського піклування.
  • Перевірки, проведені органами прокуратури Дніпропетровської області, засвідчили наявність численних порушень законодавства та нехтування правами громадян на свободу та особисту недоторканість в діяльності територіальних підрозділів поліції Головного Управління Національної поліції в області, а також відсутність дієвого відомчого контролю за їх роботою з боку Головного управління НП в області. Зокрема, до теперішнього часу не викоренено факти безпідставного доставлення і затримання громадян, їх утримання у відділах поліції понад встановлені законом строки, подекуди відсутнє належне оформлення та фіксація фактів доставлення і затримання, мають місце порушення при проведенні особистого огляду затриманого та інформування про його місцеперебування зацікавленим особам.
  • На Дніпропетровщині зафіксовано 2 факти перешкоджання процесу роздержавлення комунальних друкованих періодичних ЗМІ (газета «Вперед» (Солонянський район), обласна газета «Зоря»). У звітньому періоді зафіксовано 3 факти перешкоджання професійній діяльності журналістів з боку чиновників та працівників судів.
  • Інститут масової інформації та Незалежна медіа-профспілка України назвали імена фігурантів щорічного антирейтингу «Вороги преси». До нього потрапив і Олександр Санжара, заступник міського голови Дніпропетровська, за те, що він, як керівник апарату міської ради, створив умови, що перешкоджають доступу до інформації. Реагування на запити ЗМІ стало ще більш забюрократизованим, а в запитах на публічну інформацію стали бачити звернення громадян і затягувати надання інформації.
  • Протягом звітнього періоду зафіксовано 4 факти порушення права журналістів на доступ до інформації (ненадання відповідей на інформаційні запити).

Завантажити

 

Проекти ДЦСД

Барометр імплементації реформ у Дніпропетровській області
Детальніше...
 
Сприяння підзвітності та прозорості влади через поінформованість громадськості Дніпропетровського регіону
Детальніше...
 
Віртуальна лабораторія інститутів громадянського суспільства Дніпропетровського регіону з розробки ефективної політики
Детальніше...
 
Розвиток аналітичного та комунікаційного потенціалу інститутів громадянського суспільства Дніпропетровського регіону у мережі Інтернет
Детальніше...
 
Розвиток аналітичного та комунікаційного потенціалу інститутів громадянського суспільства Дніпропетровського регіону
Детальніше...
 
Сприяння формуванню ефективної комунікації інститутів громадянського суспільства, органів влади та ЗМІ Дніпропетровського регіону
Детальніше...
 
Сприяння підвищенню рівня інформованості громадськості Дніпропетровського регіону про діяльність місцевих осередків політичних партій
Детальніше...
 
Сприяння організації вільного доступу журналістів Дніпропетровщини до джерел офіційної інформації
Детальніше...
 
Сприяння організації громадського контролю над діями місцевих органів влади в сфері ЗМІ
Детальніше...
 
Розробка механізмів міської політики в сфері обслуговування житлового фонду
Детальніше...