Моніторинг діяльності місцевих органів влади в сфері дотримання політичних, професійних, особистих прав та свобод громадян у Дніпропетровській області (липень–вересень 2016 р.)

Друк

imageЗа результатами спостереження дотримання політичних, професійних, особистих прав та свобод громадян у Дніпропетровській області аналітики ДЦСД констатують, що:

  • Протягом звітного періоду у Дніпропетровській області зафіксовано 62 факти порушень трудових прав близька 13,5 тис. працівників на підприємствах державної, комунальної та приватної форми власності. Також виявлено факти невиплати майже 67 тисяч гривень заробітної плати 150 засудженим. Крім того, 15 співробітників телерадіокомпанії написали заяви на звільнення через заборгованість по зарплаті.
  • На Дніпропетровщині зафіксовано 4 факти рейдерських захоплень підприємств та фермерських господарств.
  • Під час проведення проміжних виборів до Верховної Ради в ОВО No27 зареєстровано 100 заяв, пов’язаних з порушеннями виборчого процесу.
  • У Дніпрі мітингували ошукані вкладники банку «Михайлівський» через те, що вони не отримали свої гроші після закриття банку.
  • У звітному періоді зафіксовано факт побиття громадського активісту, який входив до складу атестаційної комісії топ-поліцейських області.
  • Органами прокуратури виявлено 2 факти порушення права на житло дитини-сироти та дітей, які позбавлені батьківського піклування.
  • Стоматологічна лікарня не забезпечила безперешкодного доступу жінці в інвалідному візку, а працівники комунального медзакладу відмовилися їй допомогти.
  • У звітному періоді зафіксовано 2 факти погроз та психологічного тиску на журналістів під час виконання ними свої професійних обов’язків, 3 факти пошкодження їхнього майна та 1 напад на приміщення редакції.
  • Зафіксовано 4 факти порушення права журналістів на доступ до інформації (ненадання відповідей на інформаційні запити).
  • Продовжується перешкоджання з боку влади процесу роздержавлення обласної газети «Зоря».

Завантажити

 

Проекти ДЦСД

Барометр імплементації реформ у Дніпропетровській області
Детальніше...
 
Сприяння підзвітності та прозорості влади через поінформованість громадськості Дніпропетровського регіону
Детальніше...
 
Віртуальна лабораторія інститутів громадянського суспільства Дніпропетровського регіону з розробки ефективної політики
Детальніше...
 
Розвиток аналітичного та комунікаційного потенціалу інститутів громадянського суспільства Дніпропетровського регіону у мережі Інтернет
Детальніше...
 
Розвиток аналітичного та комунікаційного потенціалу інститутів громадянського суспільства Дніпропетровського регіону
Детальніше...
 
Сприяння формуванню ефективної комунікації інститутів громадянського суспільства, органів влади та ЗМІ Дніпропетровського регіону
Детальніше...
 
Сприяння підвищенню рівня інформованості громадськості Дніпропетровського регіону про діяльність місцевих осередків політичних партій
Детальніше...
 
Сприяння організації вільного доступу журналістів Дніпропетровщини до джерел офіційної інформації
Детальніше...
 
Сприяння організації громадського контролю над діями місцевих органів влади в сфері ЗМІ
Детальніше...
 
Розробка механізмів міської політики в сфері обслуговування житлового фонду
Детальніше...