Моніторинг діяльності місцевих органів влади в сфері дотримання політичних, професійних, особистих прав та свобод громадян у Дніпропетровській області (січень – березень 2014 р.)

Друк

Моніторинг прав та свободЗа результатами спостереження дотримання політичних, професійних, особистих прав та свобод громадян у Дніпропетровській області аналітики ДЦСД констатують, що:

  • В січні 2014 р. на Дніпропетровщині зафіксовано більше 50 випадків побиття, залякування учасників дніпропетровського Євромайдану за їх громадську позицію. За участь у мирних акціях протесту було заарештовано 37 осіб.
  • Протягом звітного періоду зафіксовано 11 фактів перешкоджання законній професійній журналістській діяльності у вигляді залякування, побиття, пошкодження професійної апаратури; один випадок застосування цензури та обмеження доступу громадян до інформації з боку представників місцевої влади.
  • В січні - лютому 2014 р. зафіксовано 6 випадків підпалу та розгрому офісних приміщень регіональних осередків політичних партій «УДАР», «Батьківщина», «Свобода» та Партії Регіонів. Примітно, що переважна більшість підпалів відбулися в ніч з 18 на 19 лютого 2014 р.
  • На підприємствах Дніпропетровщини (м. Дніпропетровськ, м. Кривий Ріг, м. Дніпродзержинськ, Покровський район) зафіксовано 10 фактів порушення трудових прав, внаслідок яких постраждали понад 2,7 тис. працівників. Порушення законодавства про працю відбувалися у вигляді несплати заробітної плати, уникнення сплати єдиного соціального внеску за найманих працівників, використання найманої праці без офіційного оформлення працівників тощо.
  • Численні факти порушення прав дітей, в тому числі майнових.

Завантажити

 

Проекти ДЦСД

Барометр імплементації реформ у Дніпропетровській області
Детальніше...
 
Сприяння підзвітності та прозорості влади через поінформованість громадськості Дніпропетровського регіону
Детальніше...
 
Віртуальна лабораторія інститутів громадянського суспільства Дніпропетровського регіону з розробки ефективної політики
Детальніше...
 
Розвиток аналітичного та комунікаційного потенціалу інститутів громадянського суспільства Дніпропетровського регіону у мережі Інтернет
Детальніше...
 
Розвиток аналітичного та комунікаційного потенціалу інститутів громадянського суспільства Дніпропетровського регіону
Детальніше...
 
Сприяння формуванню ефективної комунікації інститутів громадянського суспільства, органів влади та ЗМІ Дніпропетровського регіону
Детальніше...
 
Сприяння підвищенню рівня інформованості громадськості Дніпропетровського регіону про діяльність місцевих осередків політичних партій
Детальніше...
 
Сприяння організації вільного доступу журналістів Дніпропетровщини до джерел офіційної інформації
Детальніше...
 
Сприяння організації громадського контролю над діями місцевих органів влади в сфері ЗМІ
Детальніше...
 
Розробка механізмів міської політики в сфері обслуговування житлового фонду
Детальніше...