Моніторинг діяльності місцевих органів влади в сфері дотримання політичних, професійних, особистих прав та свобод громадян у Дніпропетровській області в листопаді 2012 року – січні 2013 року

Друк

За результатами спостереження дотримання політичних, професійних, особистих прав та свобод громадян у Дніпропетровській області аналітики ДЦСД констатують, що:

  • В листопаді 2012 р. та січні 2013 р. були зафіксовані факти ненадання офіційної відкритої інформації працівникам ЗМІ, перешкоджання професійній діяльності журналіста з боку представників місцевої влади, напади та залякування журналістів.
  • В січні 2013 р. проведення підготовки установчих зборів громадської ради при Дніпропетровській облдержадміністрації відбувалося з грубим порушенням діючого законодавства, внаслідок чого було обмежено можливості громадських організацій області у поданні заявок на членство. Таким чином організації «третього сектору» Дніпропетровщини втратили можливість впливу на процеси вироблення та прийняття рішень органом виконавчої влади в регіоні.
  • Протягом звітного періоду було зафіксовано чотири факти порушень трудового законодавства України з боку дніпропетровських підприємств.
  • Прокуратурою Дніпропетровської області встановлено низку порушень майнових прав дітей в містах та районах Дніпропетровської області.
  • Протягом звітного періоду зафіксовано факти порушення законодавства про персональний захист даних, майнових прав на земельні ділянки тощо.
  • В мм. Кривий Ріг та Новомосковськ зафіксовано факти рейдерських захоплень підприємств.

Завантажити

 

Проекти ДЦСД

Барометр імплементації реформ у Дніпропетровській області
Детальніше...
 
Сприяння підзвітності та прозорості влади через поінформованість громадськості Дніпропетровського регіону
Детальніше...
 
Віртуальна лабораторія інститутів громадянського суспільства Дніпропетровського регіону з розробки ефективної політики
Детальніше...
 
Розвиток аналітичного та комунікаційного потенціалу інститутів громадянського суспільства Дніпропетровського регіону у мережі Інтернет
Детальніше...
 
Розвиток аналітичного та комунікаційного потенціалу інститутів громадянського суспільства Дніпропетровського регіону
Детальніше...
 
Сприяння формуванню ефективної комунікації інститутів громадянського суспільства, органів влади та ЗМІ Дніпропетровського регіону
Детальніше...
 
Сприяння підвищенню рівня інформованості громадськості Дніпропетровського регіону про діяльність місцевих осередків політичних партій
Детальніше...
 
Сприяння організації вільного доступу журналістів Дніпропетровщини до джерел офіційної інформації
Детальніше...
 
Сприяння організації громадського контролю над діями місцевих органів влади в сфері ЗМІ
Детальніше...
 
Розробка механізмів міської політики в сфері обслуговування житлового фонду
Детальніше...