Моніторинг діяльності місцевих органів влади в сфері дотримання політичних, професійних, особистих прав та свобод громадян у Дніпропетровській області в травні – липні 2013 року

Друк

За результатами спостереження дотримання політичних, професійних, особистих прав та свобод громадян у Дніпропетровській області аналітики ДЦСД констатують, що протягом звітного періоду було зафіксовано:

  • Порушення прав 14 неповнолітніх в Апостолівському районі. Дітей було віддано на всиновлення, роз’єднавши їх з рідними братами та сестрами.
  • Чотири факти рейдерських захоплень, з них три випадки стосувалися земельних ділянок.
  • Застосування адміністративного тиску на виборців під час проведення довиборів у Дніпропетровську міську раду. Також примушення працівників Новомосковського трубного заводу до вступу у лави Партії Регіонів.
  • Два випадки масового порушення права громадян на працю. Під невмотивоване скорочення підпали три тисячі осіб, які працюють на Дніпропетровському трубному заводі (1,5 тис. осіб) та Марганецькому гірничо-збагачувальному комбінаті (1,5 тис. осіб).
  • П’ять випадків порушення права громадян на свободу проведення мирних зібрань, в тому числі у чотирьох випадках працівники міліції невмотивовано перешкоджали громадянам дістатися до м. Києва автомобільним транспортом задля того, щоб прийняти участь у всеукраїнській акції «Вставай, Україно!».
  • Два факти порушення професійних прав журналістів. Зокрема в червні 2013 року один з депутатів обласної ради подав до суду позов на газету м. Новомосковська, вимагаючи спростування неправдивої інформації та відшкодування моральної шкоди. В липні 2013 року зафіксований випадок перешкоджання професійній діяльності журналіста у м. Нікополь з боку представника органу місцевого самоврядування.

Завантажити

 

Проекти ДЦСД

Барометр імплементації реформ у Дніпропетровській області
Детальніше...
 
Сприяння підзвітності та прозорості влади через поінформованість громадськості Дніпропетровського регіону
Детальніше...
 
Віртуальна лабораторія інститутів громадянського суспільства Дніпропетровського регіону з розробки ефективної політики
Детальніше...
 
Розвиток аналітичного та комунікаційного потенціалу інститутів громадянського суспільства Дніпропетровського регіону у мережі Інтернет
Детальніше...
 
Розвиток аналітичного та комунікаційного потенціалу інститутів громадянського суспільства Дніпропетровського регіону
Детальніше...
 
Сприяння формуванню ефективної комунікації інститутів громадянського суспільства, органів влади та ЗМІ Дніпропетровського регіону
Детальніше...
 
Сприяння підвищенню рівня інформованості громадськості Дніпропетровського регіону про діяльність місцевих осередків політичних партій
Детальніше...
 
Сприяння організації вільного доступу журналістів Дніпропетровщини до джерел офіційної інформації
Детальніше...
 
Сприяння організації громадського контролю над діями місцевих органів влади в сфері ЗМІ
Детальніше...
 
Розробка механізмів міської політики в сфері обслуговування житлового фонду
Детальніше...