Дослідження ДЦСД

Моніторинг діяльності місцевих органів влади в сфері дотримання політичних, професійних, особистих прав та свобод громадян у Дніпропетровській області (квітень – червень 2014 р.)

Друк

За результатами спостереження дотримання політичних, професійних, особистих прав та свобод громадян у Дніпропетровській області аналітики ДЦСД констатують, що:

 • Протягом квітня – червня 2014 р. у Дніпропетровській області зафіксовано 12 фактів порушень працівників таких підприємств Дніпропетровської області як: ПАТ «Криворізький залізорудний комбінат», «Євраз Суха балка», «Дніпрометробуд», «Дніпропрес», ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», КП ДМР «Зеленобуд», ДП «Смоли», ДНВП «Цирконій» та КП «Трамвай». Працівники вказаних підприємств вийшли на мітинги та пікети з метою привернення уваги керівництва підприємств та місцевох влади до своїх проблем (затримки виплати зарплатні, невмотивоване зменшення зарплатні, незаконні звільнення і т. ін.).
 • Прокуратура виявила 17 фактів порушення житлових прав дітей-сиріт ,які мешкають у мм. Дніпропетровськ, Першотравенськ, Дніпропетровському, Нікопольському, Синельниківському та Царичанському районах.
 • У звітньому періоді зафіксовано 5 фактів перешкоджання професійній діяльності журналістів з боку правоохоронних органів, чиновників та бізнесменів.
 • Під час виборчої кампанії зафіксовано числені факти нападів на агітаційні намети; перешкоджання ведення агітації через зовнішню політичну рекламу на білбордах; 3 факти застосування адміністративного ресурсу.
 • У квітні 2014 р.Європейський суд з прав людини визнав незаконним насильницьке поміщення до психіатричної лікарні дніпропетровського підприємця Анатолія Руденка, який не потребував примусового лікування.
 • У червні 2014 р. в Жовтоводській колонії №26 зазнала побиття та жорстокого поводження з боку працівників пенітенціарної системи особа, яка відбуває покарання.

Завантажити

 

Моніторинг діяльності місцевих органів влади в сфері дотримання політичних, професійних, особистих прав та свобод громадян у Дніпропетровській області (січень – березень 2014 р.)

Друк

Моніторинг прав та свободЗа результатами спостереження дотримання політичних, професійних, особистих прав та свобод громадян у Дніпропетровській області аналітики ДЦСД констатують, що:

 • В січні 2014 р. на Дніпропетровщині зафіксовано більше 50 випадків побиття, залякування учасників дніпропетровського Євромайдану за їх громадську позицію. За участь у мирних акціях протесту було заарештовано 37 осіб.
 • Протягом звітного періоду зафіксовано 11 фактів перешкоджання законній професійній журналістській діяльності у вигляді залякування, побиття, пошкодження професійної апаратури; один випадок застосування цензури та обмеження доступу громадян до інформації з боку представників місцевої влади.
 • В січні - лютому 2014 р. зафіксовано 6 випадків підпалу та розгрому офісних приміщень регіональних осередків політичних партій «УДАР», «Батьківщина», «Свобода» та Партії Регіонів. Примітно, що переважна більшість підпалів відбулися в ніч з 18 на 19 лютого 2014 р.
 • На підприємствах Дніпропетровщини (м. Дніпропетровськ, м. Кривий Ріг, м. Дніпродзержинськ, Покровський район) зафіксовано 10 фактів порушення трудових прав, внаслідок яких постраждали понад 2,7 тис. працівників. Порушення законодавства про працю відбувалися у вигляді несплати заробітної плати, уникнення сплати єдиного соціального внеску за найманих працівників, використання найманої праці без офіційного оформлення працівників тощо.
 • Численні факти порушення прав дітей, в тому числі майнових.

Завантажити

 

Моніторинг діяльності місцевих органів влади в сфері дотримання політичних, професійних, особистих прав та свобод громадян у Дніпропетровській області (жовтень – грудень 2013 р.)

Друк

За результатами спостереження дотримання політичних, професійних, особистих прав та свобод громадян у Дніпропетровській області аналітики ДЦСД констатують, що протягом звітного періоду було зафіксовано:

 • Сім фактів порушення трудових прав на підприємствах мм. Дніпропетровськ, Кривий Ріг, Нікополь, П’ятихатки. Метробудівці, водії трамваїв та тролейбусів, вчителі, лікарі швидкої допомоги провели акції протесту, оскільки декілька місяців не отримували зарплату. Працівники Дніпропетровского трубного заводу протестували проти хвилі скорочень на підприємстві.
 • Шість фактів порушення прав громадян на проведення мирних зборів, один з яких супроводжувався жорстоким побиттям мирних демонстрантів.
 • Численні факти порушення прав дітей, в тому числі майнових.
 • В мм. Дніпропетровськ та Новомосковськ зафіксовано факти застосування тортур під час затримання та утримання в установах органів внутрішніх справ.
 • Два факти порушення професійних прав журналістів. Обидва були пов’язані із застосуванням фізичної сили, побиттям працівників ЗМІ під час виконання ними своїх професійних обов’язків.

Детальніше

 

Моніторинг діяльності місцевих органів влади в сфері дотримання політичних, професійних, особистих прав та свобод громадян у Дніпропетровській області в травні – липні 2013 року

Друк

За результатами спостереження дотримання політичних, професійних, особистих прав та свобод громадян у Дніпропетровській області аналітики ДЦСД констатують, що протягом звітного періоду було зафіксовано:

 • Порушення прав 14 неповнолітніх в Апостолівському районі. Дітей було віддано на всиновлення, роз’єднавши їх з рідними братами та сестрами.
 • Чотири факти рейдерських захоплень, з них три випадки стосувалися земельних ділянок.
 • Застосування адміністративного тиску на виборців під час проведення довиборів у Дніпропетровську міську раду. Також примушення працівників Новомосковського трубного заводу до вступу у лави Партії Регіонів.
 • Два випадки масового порушення права громадян на працю. Під невмотивоване скорочення підпали три тисячі осіб, які працюють на Дніпропетровському трубному заводі (1,5 тис. осіб) та Марганецькому гірничо-збагачувальному комбінаті (1,5 тис. осіб).
 • П’ять випадків порушення права громадян на свободу проведення мирних зібрань, в тому числі у чотирьох випадках працівники міліції невмотивовано перешкоджали громадянам дістатися до м. Києва автомобільним транспортом задля того, щоб прийняти участь у всеукраїнській акції «Вставай, Україно!».
 • Два факти порушення професійних прав журналістів. Зокрема в червні 2013 року один з депутатів обласної ради подав до суду позов на газету м. Новомосковська, вимагаючи спростування неправдивої інформації та відшкодування моральної шкоди. В липні 2013 року зафіксований випадок перешкоджання професійній діяльності журналіста у м. Нікополь з боку представника органу місцевого самоврядування.

Завантажити

 

Інформаційне наповнення веб-сайтів органів виконавчої влади та місцевого самоврядування в Дніпропетровській області

Друк

Дослідження було проведено з 01 березня по 31 травня 2013 року і мало на меті визначити рівень інформаційної відкритості офіційних Інтернет-сайтів місцевих органів виконавчої влади та самоврядування.

Завантажити

 

Інформаційне наповнення веб-сайтів громадських організацій Дніпропетровської області

Друк

Дослідження було проведено з 01 по 31 травня 2013 року і мало на меті визначити рівень інформаційного наповнення Інтернет-сайтів громадських організацій Дніпропетровської області.

Завантажити

 

Моніторинг діяльності місцевих органів влади в сфері дотримання політичних, професійних, особистих прав та свобод громадян у Дніпропетровській області в лютому – квітні 2013 року

Друк

За результатами спостереження дотримання політичних, професійних, особистих прав та свобод громадян у Дніпропетровській області аналітики ДЦСД констатують, що протягом звітного періоду було зафіксовано:

 • Чотири факти порушення трудових прав на підприємствах м. Дніпропетровська та м. Кривий Ріг («МЗ Дніпросталь», «Дніпрометробуд», ПАО «Арселор Міттал Стіл Кривий Ріг»). Також заявили про порушення своїх трудових прав підприємці м. Кривого Рогу.
 • Сім фактів порушення прав громадян на проведення мирних зборів з боку органів влади (шість випадків) та приватних підприємств (один випадок).
 • Три факти порушення прав дітей, в тому числі майнових прав та права на житло.
 • В мм. Кривий Ріг та Новомосковськ зафіксовано факти рейдерських захоплень підприємств.
 • Два факти масових порушень прав інвалідів (шахтарів та чорнобильців) у м. Кривий Ріг та м. Павлоград.
 • Чотири факти порушення професійних прав журналістів. Зокрема було застосовано юридичний тиск на ЗМІ з боку приватного підприємства у м. Дніпропетровськ; скоєно напад на головного редактора ЗМІ у смт. Петропавлівка Петропавлівського району Дніпропетровської області. У м. Нікополь скоєно озброєний напад на редакцію ЗМІ. Також у м. Нікополь працівники комунального ЗМІ заявили про тримісячну заборгованість по заробітній платі колективу редакції, а також факти здійснення адміністративного тиску та цензури з боку засновника ЗМІ.

Завантажити

 

Моніторинг діяльності місцевих органів влади в сфері дотримання політичних, професійних, особистих прав та свобод громадян у Дніпропетровській області в листопаді 2012 року – січні 2013 року

Друк

За результатами спостереження дотримання політичних, професійних, особистих прав та свобод громадян у Дніпропетровській області аналітики ДЦСД констатують, що:

 • В листопаді 2012 р. та січні 2013 р. були зафіксовані факти ненадання офіційної відкритої інформації працівникам ЗМІ, перешкоджання професійній діяльності журналіста з боку представників місцевої влади, напади та залякування журналістів.
 • В січні 2013 р. проведення підготовки установчих зборів громадської ради при Дніпропетровській облдержадміністрації відбувалося з грубим порушенням діючого законодавства, внаслідок чого було обмежено можливості громадських організацій області у поданні заявок на членство. Таким чином організації «третього сектору» Дніпропетровщини втратили можливість впливу на процеси вироблення та прийняття рішень органом виконавчої влади в регіоні.
 • Протягом звітного періоду було зафіксовано чотири факти порушень трудового законодавства України з боку дніпропетровських підприємств.
 • Прокуратурою Дніпропетровської області встановлено низку порушень майнових прав дітей в містах та районах Дніпропетровської області.
 • Протягом звітного періоду зафіксовано факти порушення законодавства про персональний захист даних, майнових прав на земельні ділянки тощо.
 • В мм. Кривий Ріг та Новомосковськ зафіксовано факти рейдерських захоплень підприємств.

Завантажити

 

Результати моніторингу діяльності місцевих органів влади в сфері дотримання політичних, професійних, особистих прав та свобод громадян у Дніпропетровській області в 2009-2012 рр.

Друк

За результатами спостереження дотримання політичних, професійних, особистих прав та свобод громадян у Дніпропетровській області аналітики ДЦСД констатують, що:

 • В 2009 – 2010 рр. мають місце факти примушення до вступу в будь-яке об'єднання громадян та обмеження у правах за належність чи неналежність до політичних партій або громадських організацій.
 • Протягом 2009-2012 рр. систематично порушуються права неповнолітніх, в першу чергу, майнові права дітей-сиріт; права громадян, які мешкають в гуртожитках, на житло; трудові права працівників підприємств області.
 • Протягом 2009 – 2012 рр. місцева влада неодноразово перешкоджала або невмотивовано відмовляла громадським та політичним активістам у проведенні мітингів протестів та пікетів, зокрема з питання прийняття Податкового кодексу зазнали утиску підприємці.
Детальніше...
 

Моніторинг діяльності місцевих органів влади в сфері дотримання політичних, професійних, особистих прав та свобод громадян у Дніпропетровській області в серпні-жовтні 2012 року

Друк

За результатами спостереження дотримання політичних, професійних, особистих прав та свобод громадян у Дніпропетровській області аналітики ДЦСД констатують, що:

 • Протягом звітного періоду вбито громадського активіста-еколога, скоєно побиття судді під час виконання професійних обов’язків.
 • Протягом серпня – вересня 2012 року були зафіксовані факти перешкоджання професійній діяльності журналіста з боку бізнес-структур, неправомірної перевірки податковими органами регіонального ЗМІ, побиття журналіста під час виконання професійних обов’язків..
 • У звітному періоді зафіксовано численні порушення прав неповнолітніх: дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування з боку керівників органів місцевого самоврядування та освітніх закладів.
 • Протягом серпня-жовтня 2012 р. під час проведення виборчої кампанії, в день голосування та при підрахунку голосів на виборчих дільницях Дніпропетровської області було зафіксовано 55 інцидентів порушення виборчого законодавства.
 • У жовтні правозахисники заявили про факти катування та застосування фізичного насильства до ув’язненого виправної колонії та до людей, які знаходяться в ізоляторі тимчасового утримання.
 • У жовтні 2012 р. зафіксований черговий факт рейдерського захоплення підприємства у Дніпропетровської області за допомогою силових структур.

Завантажити

 


Сторінка 4 з 7

Проекти ДЦСД

Барометр імплементації реформ у Дніпропетровській області
Детальніше...
 
Сприяння підзвітності та прозорості влади через поінформованість громадськості Дніпропетровського регіону
Детальніше...
 
Віртуальна лабораторія інститутів громадянського суспільства Дніпропетровського регіону з розробки ефективної політики
Детальніше...
 
Розвиток аналітичного та комунікаційного потенціалу інститутів громадянського суспільства Дніпропетровського регіону у мережі Інтернет
Детальніше...
 
Розвиток аналітичного та комунікаційного потенціалу інститутів громадянського суспільства Дніпропетровського регіону
Детальніше...
 
Сприяння формуванню ефективної комунікації інститутів громадянського суспільства, органів влади та ЗМІ Дніпропетровського регіону
Детальніше...
 
Сприяння підвищенню рівня інформованості громадськості Дніпропетровського регіону про діяльність місцевих осередків політичних партій
Детальніше...
 
Сприяння організації вільного доступу журналістів Дніпропетровщини до джерел офіційної інформації
Детальніше...
 
Сприяння організації громадського контролю над діями місцевих органів влади в сфері ЗМІ
Детальніше...
 
Розробка механізмів міської політики в сфері обслуговування житлового фонду
Детальніше...