Дослідження ДЦСД

Моніторинг діяльності місцевих органів влади в сфері дотримання політичних, професійних, особистих прав та свобод громадян у Дніпропетровській області в травнi - червнi 2012

Друк

За результатами спостереження дотримання політичних, професійних, особистих прав та свобод громадян у Дніпропетровській області аналітики ДЦСД констатують, що:

 • В травні та липні 2012 р. місцева влада неодноразово перешкоджала або невмотивовано відмовляла громадським та політичним активістам у проведенні протестних мітингів та пікетів.
 • В травні – липні 2012 року посилився тиск з боку представників місцевих органів влади, що пов’язаний з підготовкою до проведення парламентських виборів восени 2012 року. Зафіксовано декілька випадків адміністративного тиску на керівників загальноосвітніх навчальних закладів міст та районів Дніпропетровської області; факти непрямого підкупу виборців за участі місцевих посадовців; адміністративний тиск на фермерів.
 • Протягом звітного періоду 2012 року були зафіксовані факти перешкоджання професійній діяльності журналіста з боку представників місцевої влади, а також неправомірної перевірки податковими органами регіонального ЗМІ.
 • В травні 2012 року мешканці міст та районів Дніпропетровської області виступили з критикою заходів медичної реформи, в результаті яких закрито / перепрофільовано існуючі медичні заклади, що призвело до погіршення якості надання медичних послуг.
 • Протягом квітня 2012 р. зафіксований факт рейдерського захоплення підприємства у Дніпропетровської області за допомогою суддівської системи.

Завантажити

 

Моніторинг діяльності місцевих органів влади в сфері дотримання політичних, професійних, особистих прав та свобод громадян у Дніпропетровській області в лютому-квітні 2012 року

Друк

За результатами спостереження дотримання політичних, професійних, особистих прав та свобод громадян у Дніпропетровській області аналітики ДЦСД констатують, що:

 • В лютому – березні 2012 року посилився тиск з боку представників місцевих органів влади, що пов’язаний з підготовкою до проведення парламентських виборів восени 2012 року. Представники осередків опозиційних партій виступили із заявами про складнощі розміщення інформації у місцевих комунальних ЗМІ; неправомірне втручання з боку керівників райдержадміністрацій (які є членами Партії Регіонів) у проведення довиборів сільських та селищних голів; адміністративний тиск на керівників загальноосвітніх навчальних закладів районів Дніпропетровської області.
 • В березні 2012 р. місцева влада неодноразово перешкоджала або невмотивовано відмовляла громадським та політичним активістам у проведенні протестних мітингів та пікетів.
 • Протягом лютого – квітня 2012 року були зафіксовані факти перешкоджання професійній діяльності журналіста з боку представників місцевої влади, а також неправомірної дії прокуратури до регіонального ЗМІ (складання протоколу про адміністративне порушення) під час розгляду позовної заяви.
 • В лютому – березні 2012 року хворі на інфекційні соціально небезпечні хвороби заявили про факти ненадання їм медичної допомоги (відмови у наданні необхідних медичних препаратів, неналежні умови лікувального закладу для ув’язнених).

Протягом квітня 2012 р. зафіксовано 2 факти рейдерських захоплень підприємств та будівель у Дніпропетровської області.

Завантажити

 

Моніторинг діяльності місцевих органів влади в сфері дотримання політичних, професійних, особистих прав та свобод громадян у Дніпропетровській області в січні - лютому 2011

Друк

За результатами спостереження дотримання політичних, професійних, особистих прав та свобод громадян у Дніпропетровській області аналітики ДЦСД констатують, що:

 • В січні 2011 р. було невмотивовано ліквідовано координаційну раду з питань захисту прав осуджених та взятих під варту при обласному управлінні Міністерства внутрішніх справ України, що порушило право громадськості на участь в управлінні державними справами та контролі за дотриманням прав людини в правоохоронних органах, та право громадян на отримання ними допомоги і захисту від неправомірних дій співробітників міліції під час затримання та безперервність громадського контролю за діяльністю місцевої міліції.

 • В лютому 2011 р. були зафіксовані факти ненадання офіційної відкритої інформації працівникам ЗМІ, а також перешкоджання професійній діяльності журналіста з боку представників місцевої влади.

 • В лютому 2011 р. представники національних меншин констатували факти ксенофобії та расизму у Дніпропетровської області.

 

Завантажити

 

Моніторинг діяльності місцевих органів влади в сфері дотримання політичних, професійних, особистих прав та свобод громадян у Дніпропетровській області в жовтні - грудні 2010

Друк

За результатами спостереження дотримання політичних, професійних, особистих прав та свобод громадян у Дніпропетровській області аналітики ДЦСД констатують, що:

 • В жовтні – листопаді 2010 р. під час проведення виборчої кампанії та виборів депутатів до місцевих раз неодноразово порушувалося виборче законодавство (недопущення опозиційних рейтингових кандидатів до участі у виборах, формування складів ТВК згідно з інтересами правлячої партії, друк бюлетенів «із запасом», застосування «каруселі» під час голосування, підкуп виборців, махінації зі списками виборців, проведення незаконної агітації тощо).

 • В листопаді – грудні 2010 р. місцева влада неодноразово перешкоджала або невмотивовано відмовляла громадським та політичним активістам у проведенні протестних мітингів та пікетів з питання прийняття Податкового кодексу. Зазнали в цей час утиску і підприємці.

 • В грудні 2010 р. були зафіксовані факти ненадання офіційної відкритої інформації працівникам ЗМІ, а також перешкоджання професійній діяльності журналіста з боку представників місцевої влади.

 

Завантажити

 

Моніторинг діяльності щодо вирішення екологічних проблем міста в 2006-2009 рр.

Друк

Моніторинг діяльності депутатського корпусу Дніпропетровської міської ради щодо вирішення екологічних проблем міста в 2006-2009 рр.

 

Детальніше
 

Моніторинг діяльності щодо вирішення питань охорони здоров’я та соціального захисту в 2006-2009 рр.

Друк

Моніторинг діяльності депутатського корпусу Дніпропетровської міської ради щодо вирішення питань охорони здоров’я та соціального захисту в 2006-2009 рр.

 

Детальніше
 

Моніторинг діяльності щодо вирішення питань розвитку дорожньо-транспортної інфраструктури міста в 2006-2009 рр

Друк

Моніторинг діяльності депутатського корпусу Дніпропетровської міської ради щодо вирішення питань розвитку дорожньо-транспортної інфраструктури міста в 2006-2009 рр.

 

Детальніше
 

Моніторинг діяльності щодо вирішення проблем житлово-комунальної сфери міста в 2006-2009 рр.

Друк

Моніторинг діяльності депутатського корпусу Дніпропетровської міської ради щодо вирішення проблем житлово-комунальної сфери міста в 2006-2009 рр.

 

Детальніше
 

Моніторинг діяльності місцевих органів влади в сфері ЗМІ 01-03 2010

Друк

Моніторинг діяльності місцевих органів влади в сфері ЗМІ, порушення прав журналістів у Дніпропетровській області

З наближенням дати президентських виборів у лютому 2010 р. та напередодні початку виборчих перегонів до місцевих рад 2010 р. на Дніпропетровщині зафіксовано ряд порушень професійних прав працівників медіа з боку владних, силових структур та місцевих олігархів: відмова у виході телепрограм журналістських розслідувань в ефірах місцевих телевізійних каналів, позови на журналістів до суду, вилучення та пошкодження обладнання Інтернет-порталів тощо.

 

Завантажити

 

Моніторинг діяльності місцевих органів влади в сфері ЗМІ 10-12 2009

Друк

Моніторинг діяльності місцевих органів влади в сфері ЗМІ, порушення прав журналістів у Дніпропетровській області

З початком президентської виборчої кампанії в жовтні 2009 р. та напередодні початку виборчих перегонів до місцевих рад 2010 р. на Дніпропетровщині зафіксовано ряд порушень професійних прав працівників медіа з боку владних структур.

 

Завантажити

 


Сторінка 5 з 7

Проекти ДЦСД

Барометр імплементації реформ у Дніпропетровській області
Детальніше...
 
Сприяння підзвітності та прозорості влади через поінформованість громадськості Дніпропетровського регіону
Детальніше...
 
Віртуальна лабораторія інститутів громадянського суспільства Дніпропетровського регіону з розробки ефективної політики
Детальніше...
 
Розвиток аналітичного та комунікаційного потенціалу інститутів громадянського суспільства Дніпропетровського регіону у мережі Інтернет
Детальніше...
 
Розвиток аналітичного та комунікаційного потенціалу інститутів громадянського суспільства Дніпропетровського регіону
Детальніше...
 
Сприяння формуванню ефективної комунікації інститутів громадянського суспільства, органів влади та ЗМІ Дніпропетровського регіону
Детальніше...
 
Сприяння підвищенню рівня інформованості громадськості Дніпропетровського регіону про діяльність місцевих осередків політичних партій
Детальніше...
 
Сприяння організації вільного доступу журналістів Дніпропетровщини до джерел офіційної інформації
Детальніше...
 
Сприяння організації громадського контролю над діями місцевих органів влади в сфері ЗМІ
Детальніше...
 
Розробка механізмів міської політики в сфері обслуговування житлового фонду
Детальніше...