В Днепропетровске военные врачи проходят курс специальной тактической подготовки по стандартам НАТО

Друк

image9 грудня 2014 року в Дніпропетровській обласній клінічній лікарні ім. І. І. Мечникова в рамках проекту Віктора та Олени ПІНЧУК «Медсанбат» розпочався тренінг для військових медиків, які або готуються до відправки в бойові частини Міністерства оборони України, або вже проходять службу в зоні АТО.

Головний лікар Сергій РИЖЕНКО урочисто відкрив заняття двома мовами українською та англійською. У тренінгу, який проводиться у співпраці з Генеральним штабом ЗС України, взяли участь 150 військових лікарів, а також цивільних осіб, залучених до надання медичної допомоги бійцям в гарячій зоні.

Впродовж 5 днів, саме стільки триватиме тренінг, на них очікує курс спеціальної тактичної підготовки, який дозволить зберігати життя українських солдат і знижувати відсоток інвалідності та ампутацій у зоні бойових дій.

Всі заняття проводяться в рамках курсів «Основи оперативно-тактичного догляду за пораненими» і «Розширений дошпитальний догляд при травмі».

Програма курсу кожен раз трансформується в залежності від часу, на які військові медики можуть залишити свою службу в своїх частинах, і від рівня підготовки учасників тренінгу. Але вона завжди максимально адаптована до специфіки травм і поранень, з якими стикаються українські лікарі в зоні проведення АТО.

Учасники тренінгу почали відпрацьовувати ситуації тривалого автономного перебування бойового підрозділу і вимушеного продовженого надання медичної допомоги на полі бою (затримка евакуації). Програма тренінгу включає в себе навички відновлення дихання, обробку поранень грудей, роботу з манекенами, відпрацювання крапельниць і уколів один на одному. Обов’язково проводиться практикум по роботі з переломами і пораненнями живота, травмами хребта і голови, випадками переохолодження. Проводилися заняття з використання медикаментів, відпрацьовувалася ергономічна упаковка тактичного рюкзака.

Тренінг організований за стандартами НАТО під керівництвом американських і українських інструкторів, у кожного з яких є серйозний досвід медичної практики в спецпідрозділах, які ведуть бойові дії.

Це вже третій тренінг, який проводиться в рамках проекту в Дніпропетровському регіоні. Що показує, наскільки він стратегічно важливий для підготовки кадрів, які відповідають за порятунок життів і здоров’я наших солдатів на війні. Дніпропетровська область стала другим регіоном після Києва, в якому в жовтні 2014 року були проведені два тренінгових циклу, що охопили понад 100 слухачів.

Ще один тренінг відбувся на початку грудня в смт. Черкаське. У процесі навчання там взяли участь 150 слухачів, 85 з яких отримали сертифікати, що підтверджують проходження повного курсу навчання.

Усього за три місяці роботи проекту через систему підготовки «медсанбат» пройшли більше тисячі військових медиків у всіх регіонах України.

Тренінги проходять як в госпіталях, в стаціонарних аудиторіях, так і в польових мобільних госпіталях, на полігонах, де дислокуються військові підрозділи, які беруть участь у АТО.

 

Проекти ДЦСД

Барометр імплементації реформ у Дніпропетровській області
Детальніше...
 
Сприяння підзвітності та прозорості влади через поінформованість громадськості Дніпропетровського регіону
Детальніше...
 
Віртуальна лабораторія інститутів громадянського суспільства Дніпропетровського регіону з розробки ефективної політики
Детальніше...
 
Розвиток аналітичного та комунікаційного потенціалу інститутів громадянського суспільства Дніпропетровського регіону у мережі Інтернет
Детальніше...
 
Розвиток аналітичного та комунікаційного потенціалу інститутів громадянського суспільства Дніпропетровського регіону
Детальніше...
 
Сприяння формуванню ефективної комунікації інститутів громадянського суспільства, органів влади та ЗМІ Дніпропетровського регіону
Детальніше...
 
Сприяння підвищенню рівня інформованості громадськості Дніпропетровського регіону про діяльність місцевих осередків політичних партій
Детальніше...
 
Сприяння організації вільного доступу журналістів Дніпропетровщини до джерел офіційної інформації
Детальніше...
 
Сприяння організації громадського контролю над діями місцевих органів влади в сфері ЗМІ
Детальніше...
 
Розробка механізмів міської політики в сфері обслуговування житлового фонду
Детальніше...