За плохую экологию жители Днепра платят 10-ю годами своей жизни

Друк

imageПроблема экологии уже давно вышла за пределы интересов экологических и политических организаций и приобрела масштаб стихийного бедствия. Она касается абсолютно всех жителей страны, независимо от возраста, профессии и уровня достатка.

В четверг, 7 декабря 2017 года, в 11:00, на площади перед Днепропетровским облсоветом (пр. Поля, 1) состоится акция «Розовые очки не очищают воздух».

Организаторы: Экологическая коалиция города Днепр в составе ОО «ecospace.ua», ОО «Верность», ОО «Форпост», ОО «Правозащитная группа Сич» (далее – УКР.).

Активісти звертаються за підтримкою до депутатів обласної та міської рад Дніпра, до губернатора та міського голови м. Дніпра. Звертаються також до депутатів ВР, чиновників Кабміну та Президента України.

Статистика безжальна: місто Дніпро з року в рік займає лідируючі позиції серед інших міст країни, показуючи інтегральний коефіцієнт забрудненості на рівні 12 (Звіт публікує Центральна геофізична обсерваторія у Київі двічі на рік на підставі достовірних даних з обласних центрів: http://cgo.kiev.ua/index.php?fn=u_zabrud&f=ukraine).

За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, високий рівень забруднення повітря має дуже важкі наслідки для економіки країни в цілому, а саме старіння нації і збільшення витрат на охорону здоров’я. Для України з ВВП більше 94 млрд доларів, ці витрати становлять 26,7%, тобто більше 25 млрд. доларів потрібно витратити в майбутньому для ліквідації наслідків забруднення атмосфери: http://www.euro.who.int/__data/assets/pdf_file/0010/276958/PR_Economics-Annex_ru.pdf?ua=1

Тим часом ЗМІ приділяють критично мало уваги проблемам екології. Реальні масштаби забруднення замовчується, як і той факт, що за погану екологію мешканці міст платять 10-ма роками свого життя, при середній тривалості в Україні 65-75 років. Тобто, щотижня погана екологія віднімає один день життя городянина.

Час знімати рожеві окуляри та вживати реальних заходів для вирішення екологічних проблем!

Боротися потрібно з причиною, а не наслідками. А причина в тому, що жоден із забруднювачів не інвестуватиме в очисні споруди добровільно, доки рівень екологічних штрафів (екологічного податку, пені і т.п.) не перевищуватиме витрати на установку фільтруючого обладнання.

Не дивлячись на те, що 1-го вересня 2017р. вступив в силу договір про Асоціацію Україна — ЄС, Директиви ЄС вимагають виконання європейських граничних норм викидів, але вони не регулюють розміри екологічних податків — це вирішує кожна країна самостійно.

На сьогодні в Україні ставка екологічного податку на викид СО2 — 37 копійок за 1 тонну, а в європейських країнах значно вище — близько 1 євро в Польщі , та 118 євро за тонну в Швеції!

Активісти вимагають комплексного перегляду ставок екологічного податку для підприємств-забруднювачів, а саме – збільшення їх в десятки разів.

Вимагають, щоб існуючі стаціонарні пости спостереження були модернізовані та доповнені датчиками вимірів дрібнодисперсного пилу PM2.5 і PM10 для вимірювання концентрації частинок діаметром до 2,5 і до 10 мікрон відповідно.

Вимагають проведення онлайн-моніторингу на кордонах санітарної зони кожного підприємства-забруднювача, який перебуває в ТОП-100 (за версією Мінприроди та екології в 2017-му році) через установку додаткових постів спостереження, у разі потреби.

Вимагають, щоб інформація про екологічну ситуацію в обласних центрах надавалася щотижня через ЗМІ, зокрема, дані Центральної геофізичної обсерваторії (по всій країні 122 стаціонарних пости спостереження).

Якщо вимоги активістів будуть виконані, це сприятиме значному покращенню екологічної ситуації в містах України, зниженню захворюваності та збільшенню середньої тривалості життя українців.

 

Проекти ДЦСД

Барометр імплементації реформ у Дніпропетровській області
Детальніше...
 
Сприяння підзвітності та прозорості влади через поінформованість громадськості Дніпропетровського регіону
Детальніше...
 
Віртуальна лабораторія інститутів громадянського суспільства Дніпропетровського регіону з розробки ефективної політики
Детальніше...
 
Розвиток аналітичного та комунікаційного потенціалу інститутів громадянського суспільства Дніпропетровського регіону у мережі Інтернет
Детальніше...
 
Розвиток аналітичного та комунікаційного потенціалу інститутів громадянського суспільства Дніпропетровського регіону
Детальніше...
 
Сприяння формуванню ефективної комунікації інститутів громадянського суспільства, органів влади та ЗМІ Дніпропетровського регіону
Детальніше...
 
Сприяння підвищенню рівня інформованості громадськості Дніпропетровського регіону про діяльність місцевих осередків політичних партій
Детальніше...
 
Сприяння організації вільного доступу журналістів Дніпропетровщини до джерел офіційної інформації
Детальніше...
 
Сприяння організації громадського контролю над діями місцевих органів влади в сфері ЗМІ
Детальніше...
 
Розробка механізмів міської політики в сфері обслуговування житлового фонду
Детальніше...