Публікації

Регіональні осередки політичних партій на Дніпропетровщині напередодні місцевих виборів 2010р.: оцінка діяльності

Друк

Аналітичний звіт є фінальним продуктом у проекті «Сприяння підвищенню рівня інформованості громадськості Дніпропетровського регіону про діяльність місцевих осередків політичних партій», що проводиться громадською організацією «Дніпровський центр соціальних досліджень» (ДЦСД).

Звіт окреслює основні проблеми, що існують у діяльності місцевих осередків політичних партій та блоків напередодні чергових місцевих виборів 2010 р., аналізує стан виконання передвиборчих обіцянок фракціями партій та блоків, які отримали перемогу на виборах до Дніпропетровської міської ради 2006 р., надає бачення подальшого розвитку партійної діяльності.

Запропонований звіт буде корисним для представників політичних партій та блоків, громадських організацій, регіональних ЗМІ, науковців, працівників органів державної влади та самоврядування.

Завантажити

 

Ефективні форми та процедури моніторингу та оцінки дій органів місцевої влади

Друк

imageПосібник містить огляд основних методів та технологій, які широко використовуються під час моніторингових процедур та оцінки ефективності діяльності органів влади. В якості базових підходів розглядаються методи аналізу державної політики. Автори намагалися поєднати теоретичний матеріал та практичний досвід використання даної методики у діяльності неурядових організацій.

Видання призначено для працівників неурядових організацій, які пеціалізуються на моніторингу діяльності органів державного правління та місцевого самоврядування, оцінці ефективності хвалених рішень та виробленні власних альтернатив політики.

 

 

Завантажити

 

Використання технологій аналізу регіональної політики у журналістській практиці

Друк

imageВ брошурі розглядаються питання підвищення ефективності регіональної політики, залучення до процесу її вироблення та здійснення засобів масової інформації, неурядових організацій тощо.

Видання містить стислий огляд основних етапів циклу вироблення політики, опис методів та технологічних прийомів, які застосовуються під час аналізу. Окремо виділено участь та роль засобів масової
інформації на всіх етапах процесу.

Видання призначено для працівників ЗМІ – редакторів та журналістів, які спеціалізуються на проблемах висвітлення діяльності органів державного управління та місцевого самоврядування, громадського
контролю дій влади, здійснюють журналістські розслідування.

 

Завантажити

 

Чому дніпропетровці не перші, але й вже не другі і навіть не треті?

Друк

Анна  Колохіна

     директор  громадської організації

     «Дніпровський центр соціальних досліджень» (ДЦСД)

 

 

     Жодна спільнота, від соціального  класу до нації, неспроможна  стати суб’єктом  історичного процесу, якщо вона не виділить поміж себе тих, хто б зміг приймати від її особи рішення та визначати державну політику. Саме такі провідні прошарки керують суспільством і саме їх називають політичною елітою. 

     Українська  еліта, незважаючи на невелику чисельність та порівняно молодий соціальний вік, як і всі світові еліти має свої певні особливості. І головною серед них є формування еліти за принципом належності до оточення знакових фігур (лідерів державних структур, політичних партій, великого бізнесу) з певним регіональним походженням.  

     Політична еліта Дніпропетровщини десятки років поспіль була найсильнішим вітчизняним номенклатурним угрупуванням з багаторічною історією. Сьогодні багато вихідців із Дніпропетровська обіймають ключові державні посади в незалежній Україні, визначаючі майбутню долю нашої країни.  

     Проте останнім часом національні  та регіональні експерти відмічають стрімке  падіння впливу дніпропетровської  еліти на суспільно-політичний та економічний процеси в державі, що, в свою чергу, негативно позначається на розвитку області.  

     Чому  дніпропетровці не перші, але й вже не другі і навіть не треті? Відповідь на це запитання може надати дослідження тих процесів, які відбуваються на Дніпропетровщині в середовищі громадських організацій, бізнесу та місцевих осередків політичних партій.

 

 

Детальніше...
 

Інформаційна відкритість місцевих органів влади на Дніпропетровщині: проблеми та перспективи

Друк

Інформаційна відкритість місцевих органів влади на Дніпропетровщині: проблеми та перспективиАналітичний звіт є фінальним продуктом у проекті «Сприяння організації вільного доступу журналістів Дніпропетровщини до джерел офіційної інформації», що проводиться громадською організацією «Дніпровський центр соціальних досліджень» (ДЦСД).
Звіт окреслює основні проблеми, що існують в сфері інформаційної відкритості місцевих органів влади, розкриває найбільш закриті та непрозорі, з точки зору журналістів, теми в діяльності місцевих органів влади, надає бачення подальшого розвитку інформаційної діяльності виконавчих та представницьких органів місцевої влади.
Запропонований звіт буде корисним для представників органів державної влади та самоврядування, власників та співробітників регіональних ЗМІ, науковців, представників громадських організацій.

 

 

Завантажити

 

Як ефективно використовувати своє право на інформацію та доступ до неї

Друк

Укладаючи цей бюлетень, автори спробували узагальнити нормативно-правову базу в сфері інформації та зібрати практичні поради, які б дозволили журналістам ефективніше, за допомогою закону, використовувати своє право на доступ до інформації.
Посібник містить зразки інформаційного запиту та оскарження відмови у задоволенні інформаційного запиту

 Завантажити

 

Ефективна комунікація із засобами масової інформації

Друк

image

Посібник містить інформацію та рекомендації для практичної роботи прес-служб органів державної влади та місцевого самоврядування.
Видання розраховано на державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування, перед якими постає завдання налагодження ефективної комунікації із засобами масової інформації.

 

Завантажити

 

Інформаційний простір Дніпропетровщини в 2007-2008 рр.

Друк

Аналітичний звіт є фінальним продуктом у проекті «Сприяння організації громадського контролю над діями місцевих органів влади в сфері ЗМІ», що проводиться громадською організацією «Дніпровський центр соціальних досліджень» (ДЦСД).
Звіт окреслює основні проблеми, що існують в сфері взаємовідносин місцевої влади та ЗМІ, описує пропоновані кроки для їх вирішення та підсумовує висловлені позиції зацікавлених сторін щодо існуючих проблем та пропонованих шляхів їх подолання.
Запропонований звіт буде корисним для представників органів державної влади та самоврядування, власників та співробітників регіональних ЗМІ, науковців, представників громадських організацій.

 

Завантажити

 

Основи медіаменеджменту друкованих змі

Друк

Посібник містить інформацію та рекомендації для практичної роботи газетної редакції в нових економічних умовах. Видання розраховано на редакторів та співробітників державних та комунальних друкованих ЗМІ, перед якими постає завдання роздержавлення та реформування їх газети.

 

Завантажити

 


Сторінка 2 з 6

Проекти ДЦСД

Барометр імплементації реформ у Дніпропетровській області
Детальніше...
 
Сприяння підзвітності та прозорості влади через поінформованість громадськості Дніпропетровського регіону
Детальніше...
 
Віртуальна лабораторія інститутів громадянського суспільства Дніпропетровського регіону з розробки ефективної політики
Детальніше...
 
Розвиток аналітичного та комунікаційного потенціалу інститутів громадянського суспільства Дніпропетровського регіону у мережі Інтернет
Детальніше...
 
Розвиток аналітичного та комунікаційного потенціалу інститутів громадянського суспільства Дніпропетровського регіону
Детальніше...
 
Сприяння формуванню ефективної комунікації інститутів громадянського суспільства, органів влади та ЗМІ Дніпропетровського регіону
Детальніше...
 
Сприяння підвищенню рівня інформованості громадськості Дніпропетровського регіону про діяльність місцевих осередків політичних партій
Детальніше...
 
Сприяння організації вільного доступу журналістів Дніпропетровщини до джерел офіційної інформації
Детальніше...
 
Сприяння організації громадського контролю над діями місцевих органів влади в сфері ЗМІ
Детальніше...
 
Розробка механізмів міської політики в сфері обслуговування житлового фонду
Детальніше...