Публікації

Механизмы взаимодействия власти и общественности

Друк

imageВ бюлетені розміщена точка зору керівників місцевих відділень громадських організації, політичних партій, представників місцевих органів влади, науковців та журналістів дніпропетровських ЗМІ щодо процесів становлення взаємовигідної співпраці між органами державної влади та місцевого самоврядування з громадськими організаціями в Дніпропетровському регіоні, актуальні проблеми та шляхи їх подолання.

Бюлетень створено за матеріалами „круглого столу” на тему „механізми взаємодії влади та громадськості”, проведеного Дніпровським центром соціальних досліджень.


Завантажити

 

Референдум-2000 на Днепропетровщине: оценки, мнения, позиции, проблемы

Друк

До бюлетеня увійшли матеріали присвячені проблемі розмежування функцій центру та регіонів, проблема створення двопалатного парламенту, а також виступи учасників семінару та „круглого столу”. Також в бюлетені розміщені відповіді народного депутата України А. Рябченка на запитання журналістів.

Бюлетень створено на основі „круглого столу” на тему „Всеукраїнський референдум та об’єднання громадян: ситуація на Дніпропетровщині” та семінару на тему „Регіони та центр в сучасній Україні: проблеми взаємодії”, проведеного ДЦСД.

 

Взаимодействие объединений граждан и городской власти в Днепропетровске: проблемы, опыт, перспективы

Друк

В бюлетені розміщені матеріали щодо взаємодії громадян та місцевого самоврядування в Дніпропетровську в 1994-1999 роках; політичні аспекти діяльності міської ради, взаємодія партій та громадських організацій з районними органами влади, співпраця громадських організацій та місцевої влади, вирішення соціальних проблем регіону, роль молодіжних об’єднань в соціальному становленні нового покоління, Дніпропетровська організація ветеранів в суспільно-політичному житті міста та інші.

Бюлетень створено за матеріалами семінару на тему „взаємодія об’єднань громадян та місцевої влади в Дніпропетровську: досвід, проблеми, перспективи”, проведеного ДЦСД.

 

2(2)1999 Президентские выборы’99 на Днепропетровщине: итоги и оценки

Друк

До бюлетеня увійшли результати виборів Президента України 1999 року в першому і другому турах в Дніпропетровській області, результати опитування представників політичних партій щодо їх діяльності на виборах, а також коментарі науковців щодо перебігу виборчої кампанії 1999 року.

 

1(1)1999 Президентские выборы 1999 года и развитие демократических процессов в Украине.

Друк

До бюлетеня увійшли матеріали щодо процесу політичної структуризації, ролі громадської думки та змін політичної культури населення, формування партійної та виборчої систем, форми, методи, зміст передвиборчої боротьби в регіоні. Окреме місце в бюлетені приділено точці зору представникам партійних структур, які висували своїх кандидатів на посаду Президента України. Їм була надана можливість висловити свою незалежну точку зору про хід виборчої кампанії, а також свій погляд на перспективи розвитку своїх партійних структур і системи багатопартійності України вцілому. Також до бюлетеня увійшов текст проекту звернення до виборців Дніпропетровщини.

Бюлетень створено на основі матеріалів „круглого столу” на тему „Президентські вибори та розвиток демократичних процесів в Україні”, проведеного ДЦСД.

 

Третій сектор на Дніпропетровщині

Друк

imageДовідник є логічним продовженням освітніх видань ДЦСД 1999 - 2003 р. У цій книзі аналитики ДЦСД спробували проаналізувати діяльність організацій суспільного сектора Дніпропетровського регіону, визначити основні проблеми й перспективи їхнього подальшого розвитку. Довідник складається із двох розділів.

У першому розділі надається коротка інформація про обласні громадські організації, які були зареєстровані в Дніпропетровській області. Авторами пропонується наступна класифікація: жіночі організації, організації ветеранів й інвалідів, екологічні, підприємницькі, освітні, молодіжні, національно-культурні, спортивні, правозахисні організації, організації військовослужбовців, організації охорони здоров'я, громадські організації українського козацтва, обласні кредитні союзи й професійні громадські організації й т.п.

Другий розділ складається з переліку обласних благодійних організацій і відділень всеукраїнських благодійних організацій, зареєстрованих у Дніпропетровській області.

Додаток містить основні закони, на яких ґрунтується діяльність недержавних організацій в Україні.

Завантажити

 

Політичні партії та вибори-2002 на Дніпропетровщині

Друк

imageДовідник містить інформацію про діяльність політичних партій у Дніпропетровському регіоні в контексті парламентських виборів 2002 року і складається з двох розділів: “Політичні партії України та виборчі блоки партій на парламентських виборах-2002: програми та кандидати” та “Партійні осередки в Дніпропетровській області”.

В першому розділі довідника вміщено тексти передвиборчих програм політичних партій та виборчих блоків на парламентських виборах 2002 року; стислу інформацію про представників Дніпропетровської області, які увійшли до партійних списків; кандидатів в народні депутати, яких було висунуто політичними партіями та блоками в одномандатних виборчих округах Дніпропетровської області.
В другому розділі видання пропонується зведена інформація про партійні організації Дніпропетровщини та їх лідерів.

Укладачі довідника вважали за потрібне включити до його складу додатки, які відображають загальні результати президентських виборів 1999 р. та парламентських виборів 2002 р. на Дніпропетровщині.

Завантажити

 

Політична еліта Дніпропетровщини

Друк

imageДовідник містить 40 біографій найбільш впливових політичних та громадських діячів Дніпропетровської області, які займали та займають ключові посади не лише у Дніпропетровському регіоні, а й на державному рівні.

У статях наведено біографічні дані, подається докладна інформація про службову кар’єру, громадсько-політичну діяльність, членство в політичних та громадських організаціях, позиції цих впливових діячів щодо шляхів вирішення загальнодержавних та регіональних проблем.

Довідник укладено на основі відповідей респондентів на запитання анкети, розробленої спеціалістами ДЦСД, публікацій інтерв’ю та статей про них в друкованих та електронних ЗМІ, передвиборчих матеріалів.
Матеріали подано у п’яти розділах: керівники Дніпропетровської обласної державної адміністрації та Дніпропетровської обласної ради; керівники міських рад Дніпропетровської області; керівники Дніпропетровських обласних організацій політичних партій України; голови громадських організацій; народні депутати України від Дніпропетровської області.

 

Завантажити

 

Аналітичний документ для обговорення «Міська політика в сфері обслуговування житлового фонду м. Дніпропетровськ. Ключові проблеми та варіанти вирішення»

Друк

Цей документ має на меті проведення консультацій із зацікавленими сторонами, експертами, громадськістю щодо шляхів забезпечення кращої якості обслуговування житлового фонду м. Дніпропетровська, з урахуванням інтересів та потреб територіальної громади, визначення політики органів місцевого самоврядування щодо вирішення проблем.

Документ розроблено в межах проекту „Розробка механізмів міської політики в сфері обслуговування житлового фонду м. Дніпропетровськ”, що впроваджується громадською організацією „Дніпровський центр соціальних досліджень” за фінансової підтримки Міжнародного фонду „Відродження”. При його підготовці було взято до уваги результати серії публічних та експертних обговорень із представниками місцевих органів влади, бізнесу та громадських організацій з окремих питань функціонування житлового господарства м. Дніпропетровська, результати соціологічного опитування та фокус-групового дослідження думки мешканців міста щодо якості надання житлових послуг та пріоритетних форм обслуговування житлового фонду тощо. В аналітичній доповіді міститься аналіз історії та масштабу проблеми, аналізуються причини такої ситуації та запропоновано варіанти подолання проблеми.

Ми запрошуємо представників усіх зацікавлених сторін і з владних структур, і з організацій громадянського суспільства, діяльність яких стосується цієї сфери, взяти участь у громадському обговоренні.

Завдання громадського обговорення, на яке виноситься цей документ, – визначити позиції зацікавлених сторін щодо того, якими повинні бути цілі політики, які існують проблеми, якими причинами вони викликані і які варіанти дій з усунення цих причин найефективніші.

На основі обговорення різних варіантів вирішення проблеми та аналізу позицій усіх учасників обговорень буде розроблено Концепцію міської політики щодо системи управління сферою обслуговування житлового фонду м. Дніпропетровськ.

Остаточний аналітичний документ, створений на основі досліджень та серій обговорень із зацікавленими сторонами, міститиме аналіз проблем та якості політики органів самоврядування м. Дніпропетровськ у сфері обслуговування житлового фонду, а також конкретні узгоджені рекомендації щодо змін міської політики у цій сфері.

Цей остаточний аналітичний документ буде представлено Дніпропетровській міській раді, зокрема постійній комісії Дніпропетровської міської ради V скликання з питань житлово-комунального господарства, а також громадським організаціям, діяльність яких спрямована на захист прав споживачів житлово-комунальних послуг.

Передбачається, що цей документ використовуватиметься як основа для суспільного діалогу щодо міської політики, просування необхідних змін задля покращення існуючої ситуації в сфері обслуговування житлового фонду та підготовки проекту Програми реформування та розвитку ЖКГ м. Дніпропетровськ на 2008-2012 рр.

Завантажити

 


Сторінка 5 з 6

Проекти ДЦСД

Барометр імплементації реформ у Дніпропетровській області
Детальніше...
 
Сприяння підзвітності та прозорості влади через поінформованість громадськості Дніпропетровського регіону
Детальніше...
 
Віртуальна лабораторія інститутів громадянського суспільства Дніпропетровського регіону з розробки ефективної політики
Детальніше...
 
Розвиток аналітичного та комунікаційного потенціалу інститутів громадянського суспільства Дніпропетровського регіону у мережі Інтернет
Детальніше...
 
Розвиток аналітичного та комунікаційного потенціалу інститутів громадянського суспільства Дніпропетровського регіону
Детальніше...
 
Сприяння формуванню ефективної комунікації інститутів громадянського суспільства, органів влади та ЗМІ Дніпропетровського регіону
Детальніше...
 
Сприяння підвищенню рівня інформованості громадськості Дніпропетровського регіону про діяльність місцевих осередків політичних партій
Детальніше...
 
Сприяння організації вільного доступу журналістів Дніпропетровщини до джерел офіційної інформації
Детальніше...
 
Сприяння організації громадського контролю над діями місцевих органів влади в сфері ЗМІ
Детальніше...
 
Розробка механізмів міської політики в сфері обслуговування житлового фонду
Детальніше...