Заходи ДЦСД

Експертне обговорення «Аналіз можливих варіантів реформування та розвитку системи управління обслуговуванням житлового фонду м. Дніпропетровськ»

Друк

08 жовтня 2007 року Дніпровський центр соціальних досліджень разом з постійною комісією з питань житлово-комунального господарства Дніпропетровської міської ради провели експертне обговорення на тему «Аналіз можливих варіантів реформування та розвитку системи управління обслуговуванням житлового фонду м. Дніпропетровськ».

Детальніше...
 

Публічне обговорення «Проблеми, які існують у сфері обслуговування житлового фонду м. Дніпропетровськ: причини та наслідки»

Друк

28 вересня 2007 року Дніпровський центр соціальних досліджень разом з постійною комісією з питань житлово-комунального господарства Дніпропетровської міської ради провели публічне обговорення на тему «Проблеми, які існують у сфері обслуговування житлового фонду м. Дніпропетровськ: причини та наслідки».

Детальніше...
 

Експертне обговорення «Стан виконання Програми реформування та розвитку ЖКГ м. Дніпропетровськ у 2003-2006 рр., щодо обслуговування житлового фонду»

Друк

14 червня 2007 року Дніпровський центр соціальних досліджень разом з постійною комісією з питань житлово-комунального господарства Дніпропетровської міської ради провели експертне обговорення на тему «Стан виконання Програми реформування та розвитку ЖКГ м. Дніпропетровськ у 2003-2006 рр., щодо обслуговування житлового фонду».

Детальніше...
 

Публічне обговорення «Стан житлового господарства м. Дніпропетровська»

Друк

27 квітня 2007 року Дніпровський центр соціальних досліджень разом з постійною комісією з питань житлово-комунального господарства Дніпропетровської міської ради провели публічні слухання на тему «Стан житлового господарства м. Дніпропетровська».

Детальніше...
 

Реформування ЖКГ м. Дніпропетровська та області: сучасний стан та перспективи розвитку

Друк

14 лютого 2006 р. о 14.00 відбулося засідання „круглого столу” на тему „Реформування житлово-комунального господарства м. Дніпропетровська та області: сучасний стан та перспективи розвитку”. Організаторами заходу виступили Дніпровський центр соціальних досліджень, Центр інформаційно-правового забезпечення місцевого самоврядування Дніпропетровської області та контрольно-аналітичної роботи Дніпропетровської обласної ради народних депутатів та Дніпропетровський прес-клуб реформ.

Детальніше...
 

Готовність обласних осередків політичних партій до місцевих виборів 2006 р.

Друк

12 жовтня 2005 року відбулося засідання чергового „круглого столу” на тему «Готовність обласних осередків політичних партій до місцевих виборів 2006 р.», яке ініціювали Дніпровський центр соціальних досліджень спільно з Центром інформаційно-правового забезпечення місцевого самоврядування Дніпропетровської області та контрольно-аналітичної роботи Дніпропетровської обласної ради народних депутатів.

Детальніше...
 

Адміністративно-територіальна реформа: проблеми та перспективи впровадження

Друк

14 червня 2005 року Дніпровський центр соціальних досліджень спільно з Центром інформаційно-правового забезпечення місцевого самоврядування Дніпропетровської області та контрольно-аналітичної роботи Дніпропетровської обласної ради народних депутатів та Дніпропетровським прес-клубом реформ провели науково-практичний семінар на тему „Адміністративно-територіальна реформа: проблеми та перспективи впровадження”.

В ході семінару були прослухані доповіді, присвячені аналізу переваг та недоліків нової моделі адміністративно-територіального устрою України на прикладі Дніпропетровської області, а також досвіду реформування адміністративного поділу таких постсоціалістичних держав як Росія та Польща

В ході обговорення законопроекту „Про територіальний устрій України”, винесеного на обговорення в квітні 2005 року віце-прем’єр-міністром України Р. Безсмертним учасники семінару прийшли до висновку, що проведення адміністративно-територіальної реформи в запропонованому варінті неможливе. Насамперед необхідно внести зміни в існуюче законодавство, що стосується місцевого самоврядування, прийняти нові закони, що регулюють бюджетні, земельні, комунальні питання. Крім того, учасники семінару неодноразово піднімали питання про джерела й розміри фінансування адміністративно-територіальної реформи, можливих позитивних і негативних наслідках такого реформування для малих міст і сел. Що стосується строків проведення реформи, думки учасників розділилися. Одні вважають, що адміністративно-територіальна реформа повинна бути миттєвою і проводитися в стислий термін, інші вважають, що необхідно піти шляхом Польщі і проводити реформування поетапно протягом декількох років. Проте, всі присутні були одностайні в думці, що, з огляду на складну соціально-політичну та економічну ситуацію, адміністративно-територіальну реформу в Україні варто проводити після парламентських виборів 2006 р.
В засіданні семінару взяли участь державні службовці, представники місцевих відділень громадських організацій та політичних партій, журналісти.Завантажити

 

Реформування місцевого самоврядування: законодавчі основи та реальний статус

Друк

29 квітня 2004 року ДЦСД провів науково-практичний семінар на тему „Реформування місцевого самоврядування: законодавчі основи та реальний статус”.

У ході семінару його учасники обговорили такі питання як: проведення в Україні адміністративної, адміністративно-територіальних, конституційної реформ; позитивні й негативні наслідки прийняття та впровадження нового Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради АРК, місцевих рад і сільських, селищних, міських голів"; основні проблеми створення й діяльності органів самоорганізації населення в Дніпропетровську та перспективи використання соціального замовлення як інструмента рішення соціально-економічних проблем Дніпропетровського регіону.

В засіданні взяли участь представники місцевих відділень політичних партій та громадських організацій, науковці журналісти.Завантажити

 

Майбутнє України – очима молоді

Друк

24 лютого 2003 року ДЦСД спільно з управлінням з питань внутрішньої політики Дніпропетровської обласної державної адміністрації провели черговий „круглий стіл” на тему „Майбутнє України – очима молоді”.

В процесі засідання „круглого столу” була обговорена низка питань, що непокоять молодь, визначені пріоритети подальшої співпраці молодіжних організацій області з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування.

На засіданні піднімалося питання розвитку молодіжного руху в Україні в контексті Послання Президента України до Верховної ради України. Зокрема відзначалося, що побудова демократичного громадянського суспільства є головною передумовою вступу України до Європейської спільноти, а сьогоднішній молодіжний рух в Україні став невід’ємною складовою структури самоорганізації суспільства, впливовим та діючим фактором на цьому шляху. Були розглянуті питання стосовно залучення молодіжних організацій до прийняття суспільно-політичних рішень, інформаційної підтримки ініціатив молодіжних громадських організацій. Також були обговорені питання соціального захисту молоді з боку держави, а саме: працевлаштування, підтримка молодих сімей, державна підтримка соціально незахищених верств серед молоді.

В засіданні „круглого столу” взяли участь науковці, державні службовці, спеціалісти в сфері молодіжної політики, лідери молодіжних громадських організацій, керівники молодіжних організацій політичних партій.

 

Ефективні форми громадського контролю: місцевий та світовий досвід

Друк

20 грудня 2002 року ДЦСД провів черговий „круглий стіл” на тему „Ефективні форми громадського контролю: місцевий та світовий досвід”

В ході засідання „круглого столу” були обговоренні наступні питання: ефективні форми громадського контролю в місцевому та світовому досвіді; актуальні проблеми Дніпропетровського регіону, джерела та способи їх вирішення; форми впливу громадськості регіону на органи місцевої влади; розвиток реформи місцевого самоврядування; проблеми взаємодії громадських організацій, місцевих органів влади та ЗМІ на Дніпропетровщині; співпраця місцевих органів влади та громадських організацій в Дніпропетровському регіоні.

 


Сторінка 6 з 8

Проекти ДЦСД

Барометр імплементації реформ у Дніпропетровській області
Детальніше...
 
Сприяння підзвітності та прозорості влади через поінформованість громадськості Дніпропетровського регіону
Детальніше...
 
Віртуальна лабораторія інститутів громадянського суспільства Дніпропетровського регіону з розробки ефективної політики
Детальніше...
 
Розвиток аналітичного та комунікаційного потенціалу інститутів громадянського суспільства Дніпропетровського регіону у мережі Інтернет
Детальніше...
 
Розвиток аналітичного та комунікаційного потенціалу інститутів громадянського суспільства Дніпропетровського регіону
Детальніше...
 
Сприяння формуванню ефективної комунікації інститутів громадянського суспільства, органів влади та ЗМІ Дніпропетровського регіону
Детальніше...
 
Сприяння підвищенню рівня інформованості громадськості Дніпропетровського регіону про діяльність місцевих осередків політичних партій
Детальніше...
 
Сприяння організації вільного доступу журналістів Дніпропетровщини до джерел офіційної інформації
Детальніше...
 
Сприяння організації громадського контролю над діями місцевих органів влади в сфері ЗМІ
Детальніше...
 
Розробка механізмів міської політики в сфері обслуговування житлового фонду
Детальніше...