Семiнари

Ефективні технології в медіа-сфері

Друк

фото 26 жовтня 2012 року ДЦСД провів семінар-тренінг на тему «Ефективні медіа-технології в діяльності НДО».

В ході семінару учасники мали можливість отримати інформацію з таких актуальних питань, як: комунікація у віртуальному просторі: правові, організаційні та соціокультурні особливості; специфіка мережі Інтернет як джерела та каналу поширення соціальної інформації (сайти, соціальні мережі, блоги); використання можливостей електронного урядування у роботі мас-медіа та громадських організацій; особливості підготовки матеріалів для сайтів та Інтернет-видань; ефективне позиціонування в Інтернет-просторі; використання комунікаційного потенціалу соціальних мереж; сучасні вимоги до наповнення сайтів публічних організацій.

Завантажити

 

Посилення потенціалу регіональних неприбуткових організацій щодо аналізу політики місцевих органів влади

Друк

image8 лютого 2011 року ДЦСД провів семінар для представників регіональних громадських організацій на тему: «Посилення потенціалу регіональних неприбуткових організацій щодо аналізу політики місцевих органів влади».

 

Детальніше...
 

Використання технологій аналізу регіональної політики у журналістській практиці

Друк

15 грудня 2009 року ДЦСД провів навчально-практичний семінар на тему: «Використання технологій аналізу регіональної політики у журналістській практиці».

В ході семінару учасники мали можливість отримати інформацію з таких актуальних питань, як: що таке аналіз регіональної політики і навіщо він потрібний; хто може бути учасником вироблення місцевої/регіональної політики; що і як потрібно зробити для того, щоб соціально резонансна проблема була включена політиками до порядку денного; оцінювання політики, як спосіб дізнатися – чи є вона успішною.

Також з учасниками семінару були проведені практичні вправи «мозковий штурм».

Матеріали навчально-практичного семінару

Фотогалерея

 

Підготовка матеріалів та спеціальних заходів для засобів масових комунікацій

Друк

image26 листопада 2008 року ДЦСД провів семінар-тренінг для працівників прес-служб державних установ на тему: «Підготовка матеріалів та спеціальних заходів для засобів масових комунікацій».

Детальніше...
 

Актуальні питання реформування державних і комунальних друкованих ЗМІ

Друк

image20 травня 2008 року ДЦСД провів семінар на тему «Актуальні питання реформування державних і комунальних друкованих ЗМІ»

Детальніше...
 

Сучасна журналістика: правове регулювання діяльності та самозахист

Друк

image

18 березня 2008 року ДЦСД провів семінар на тему: «Сучасна журналістика: правове регулювання діяльності та самозахист».

Детальніше...
 

Адміністративно-територіальна реформа: проблеми та перспективи впровадження

Друк

14 червня 2005 року Дніпровський центр соціальних досліджень спільно з Центром інформаційно-правового забезпечення місцевого самоврядування Дніпропетровської області та контрольно-аналітичної роботи Дніпропетровської обласної ради народних депутатів та Дніпропетровським прес-клубом реформ провели науково-практичний семінар на тему „Адміністративно-територіальна реформа: проблеми та перспективи впровадження”.

В ході семінару були прослухані доповіді, присвячені аналізу переваг та недоліків нової моделі адміністративно-територіального устрою України на прикладі Дніпропетровської області, а також досвіду реформування адміністративного поділу таких постсоціалістичних держав як Росія та Польща

В ході обговорення законопроекту „Про територіальний устрій України”, винесеного на обговорення в квітні 2005 року віце-прем’єр-міністром України Р. Безсмертним учасники семінару прийшли до висновку, що проведення адміністративно-територіальної реформи в запропонованому варінті неможливе. Насамперед необхідно внести зміни в існуюче законодавство, що стосується місцевого самоврядування, прийняти нові закони, що регулюють бюджетні, земельні, комунальні питання. Крім того, учасники семінару неодноразово піднімали питання про джерела й розміри фінансування адміністративно-територіальної реформи, можливих позитивних і негативних наслідках такого реформування для малих міст і сел. Що стосується строків проведення реформи, думки учасників розділилися. Одні вважають, що адміністративно-територіальна реформа повинна бути миттєвою і проводитися в стислий термін, інші вважають, що необхідно піти шляхом Польщі і проводити реформування поетапно протягом декількох років. Проте, всі присутні були одностайні в думці, що, з огляду на складну соціально-політичну та економічну ситуацію, адміністративно-територіальну реформу в Україні варто проводити після парламентських виборів 2006 р.
В засіданні семінару взяли участь державні службовці, представники місцевих відділень громадських організацій та політичних партій, журналісти.Завантажити

 

Реформування місцевого самоврядування: законодавчі основи та реальний статус

Друк

29 квітня 2004 року ДЦСД провів науково-практичний семінар на тему „Реформування місцевого самоврядування: законодавчі основи та реальний статус”.

У ході семінару його учасники обговорили такі питання як: проведення в Україні адміністративної, адміністративно-територіальних, конституційної реформ; позитивні й негативні наслідки прийняття та впровадження нового Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради АРК, місцевих рад і сільських, селищних, міських голів"; основні проблеми створення й діяльності органів самоорганізації населення в Дніпропетровську та перспективи використання соціального замовлення як інструмента рішення соціально-економічних проблем Дніпропетровського регіону.

В засіданні взяли участь представники місцевих відділень політичних партій та громадських організацій, науковці журналісти.Завантажити

 

Механізми взаємодії громадських організацій та ЗМІ

Друк

26 червня 2002 року ДЦСД провів науково-практичний семінар „Механізми взаємодії громадських організацій та ЗМІ”.

Метою проведення семінару стало обговорення питань та визначення найбільш ефективних механізмів взаємодії громадських організацій та засобів масової інформації; сприяння розвитку взаємовигідної співпраці ЗМІ та громадських структур в рішенні вказаних проблем

В ході семінару були обговорені такі теми як, актуальність взаємодії ЗМІ та громадських організацій, в процесі становлення громадянського суспільства; висвітлення громадсько-політичних процесів в регіональних ЗМІ; роль громадських організацій у вирішенні регіональних проблем; вплив ЗМІ на процес взаємодії громадськості з владою; взаємодія громадських організацій та влади у вирішенні соціальних проблем.

Учасники обговорили ряд питань стосовно становлення та діяльності „третього сектору” в нинішніх соціально-політичних умовахобставинах в Україні.

Завантажити

 

Політичні партії на виборах 2002 року

Друк

22 квітня 2002 року ДЦСД провів науково-практичний семінар на тему „Політичні партії на виборах 2002 року”.

Метою проведення семінару стало підведення підсумків парламентських виборів 2002 року на Дніпропетровщині, а також виявлення особливостей проведення виборчої кампанії та рівня політичної активності громадян під час голосування у нашому регіоні. На семінарі були вислухані та обговорені доповіді, присвячені таким темам як підсумки виборів-2002; особливості проведення виборчих кампаній партіями та виборчими блоками на парламентських виборах 2002 року; хід виборчого процесу на Дніпропетровщині; вплив парламентських виборів на структуризацію українського суспільства.

Учасники семінару висловили своє відношення до пропорційної та змішаної системи виборів народних депутатів України, депутатів місцевих рад, сільських, селищних та міських голів, обговорювалися недоліки організації роботи виборчих комісій; використання адміністративного ресурсу. Присутні на заході представники місцевих відділень політичних парт ій та громадських організацій, науковці, журналісти намагалися виявити основні напрямки подальшого розвитку та укріплення регіональних партійних структур.

Не дивлячись на критичні зауваження, які звучали з приводу нового Закону України „Про вибори народних депутатів”, більшість присутніх підтримали необхідність збереження та удосконалення існуючого виборчого законодавства.


Завантажити

 

Вибори як механізм демократичного оновлення влади

Друк

29 березня 2002 року ДЦСД провів науково-практичний семінар на тему „Вибори як механізм демократичного оновлення влади”.

Метою проведення семінару стало підбиття підсумків проведення виборчої кампанії 2002 року в Дніпропетровській області. На семінарі були заслухані та обговоренні доповіді, присвячені таким темам як: партії та блоки на виборах-2002; використання адміністративного ресурсу під час проведення виборчої кампанії; досвід виборчого процесу в незалежній Україні; прогнозування наслідків парламентських виборів 2002 року; прозорість проведення виборчої кампанії в Дніпропетровському регіоні.

Присутні на семінарі представники органів державної влади та місцевого самоврядування, а також політичних партій та громадських організацій мали можливість обмінятися думками щодо залучення громадян до виборчого процесу, особливостей проведення виборчої кампанії-2002 на Дніпропетровщині, окреслили можливі перспективи розвитку партійних та громадських організацій після закінчення виборів. Науковці та журналісти висловили свою думку з приводу проведення виборчої кампанії та її вплив на подальше становлення партійної системи в Україні.

 


Сторінка 1 з 2

Проекти ДЦСД

Барометр імплементації реформ у Дніпропетровській області
Детальніше...
 
Сприяння підзвітності та прозорості влади через поінформованість громадськості Дніпропетровського регіону
Детальніше...
 
Віртуальна лабораторія інститутів громадянського суспільства Дніпропетровського регіону з розробки ефективної політики
Детальніше...
 
Розвиток аналітичного та комунікаційного потенціалу інститутів громадянського суспільства Дніпропетровського регіону у мережі Інтернет
Детальніше...
 
Розвиток аналітичного та комунікаційного потенціалу інститутів громадянського суспільства Дніпропетровського регіону
Детальніше...
 
Сприяння формуванню ефективної комунікації інститутів громадянського суспільства, органів влади та ЗМІ Дніпропетровського регіону
Детальніше...
 
Сприяння підвищенню рівня інформованості громадськості Дніпропетровського регіону про діяльність місцевих осередків політичних партій
Детальніше...
 
Сприяння організації вільного доступу журналістів Дніпропетровщини до джерел офіційної інформації
Детальніше...
 
Сприяння організації громадського контролю над діями місцевих органів влади в сфері ЗМІ
Детальніше...
 
Розробка механізмів міської політики в сфері обслуговування житлового фонду
Детальніше...